Lanberry jest współautorką przeboju Superhero, z którym Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019. Rok wcześniej triumfowała w konkursie jako twórczyni polskiego tekstu do utworu Roksany Węgiel Anyone I Want to Be. Dla wielu fanów to jednoznaczny znak, że piosenkarka powinna wreszcie pojechać na Konkurs Piosenki Eurowizji.

Lanberry z powodzeniem tworzy piosenki dla polskich wykonawców, sama też lansuje kolejne przeboje. Po finale Eurowizji Junior 2019 na nowo pojawiły się głosy, że jako współautorka dwóch zwycięskich piosenek eurowizyjnych powinna napisać utwór na Konkurs Piosenki Eurowizji. Dla wielu stała się też najpoważniejszą kandydatką do reprezentowania Polski w Rotterdamie.

Kilka lat temu Małgorzata Uściłowska – bo tak naprawdę nazywa się Lanberry – bez powodzenia ubiegała się o występ na Eurowizji. Przypomnijmy, że w 2017 roku z piosenką Piątek startowała w krajowych eliminacjach, w których była jedną z faworytek do wygrania. Ostatecznie zajęła odległe, siódme miejsce, a wygrała Kasia Moś z balladą Flashlight. Jak podkreśla w wielu wywiadach, powodem niepowodzenia w polskich selekcjach była choroba, przez którą była „nie w formie”.

Lanberry wystąpi na Eurowizji?

Niedługo po finale Eurowizji Junior 2019, w którym wygrała współtworzona przez nią piosenka Superhero, zapytaliśmy Lanberry, czy zdecyduje się na udział w Konkursie Piosenki Eurowizji.

W rozmowie z serwisem Eurowizja.org piosenkarka stwierdziła, że nie wyklucza występu w konkursie jako reprezentantka Polski:

Jeśli chodzi o reprezentowanie Polski na Eurowizji, to na pewno mogę powiedzieć jedno: nie mówię „nie”. Nie wiem jednak, czy w tym roku, ale myślę o tym

W podobnym tonie wypowiedziała się jeszcze przed finałem Eurowizji Junior 2019, gdy wraz z Viki Gabor i pozostałymi twórcami przeboju Superhero gościła w programie Pytanie na śniadanie. Zapytana o wspomnienia związane z krajowych eliminacjami do Eurowizji 2017, stwierdziła tajemniczo:

Korci mnie w stronę tego, by może by spróbować jeszcze raz. Nie wiem, czy teraz do Rotterdamu, ale ogólnie zawsze powtarzam: nigdy nie mów nigdy! Może kiedyś jeszcze spróbuję swoich sił

Kończąc wątek potencjalnego udziału na Eurowizji, Lanberry zasugerowała, że chciałaby stworzyć eurowizyjną piosenkę wraz z Patrykiem Kumórem, współautorem piosenek Anyone I Want to Be Superhero. Ponoć oboje „namawiają się” do występu.

https://www.instagram.com/p/B5SGk0KJEQV/

Lanberry powinna pojechać na Eurowizję?

Czy Lanberry nadaje się do udziału na Eurowizji? Zdania – jak zawsze – są podzielone, a pomysł ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Sceptycy zauważają, że o ile Małgorzata Uściłowska tworzy przebojowe piosenki dla innych, sama nie jest w stanie wylansować solowego hitu. Fani odpierają zarzuty, przypominając o radiowej popularności utworów Podpalimy świat Piątek, które nagrała pod swoim pseudonimem. Najnowszy singiel Lanberry, mroczny Zew, również powoli staje się przebojem.

Trzeba też wziąć poprawkę na to, że Lanberry nie stworzyła muzyki do Anyone I Want to Be Superhero. Zgodnie z informacjami prasowymi, piosenkarka „jedynie” napisała polskie części tekstów do obu przebojów. Nie zmienia to jednak faktu, że ma smykałkę do tworzenia prostych i wpadających w ucho słów, co jest wielką zaletą na Eurowizji.

Nikt nie powiedział też, że Lanberry musi jechać na Eurowizję jako reprezentantka Polski, bo równie dobrze może stworzyć utwór dla kolejnego przedstawiciela TVP w konkursie. Pozostaje pytanie, czy po dwóch sukcesach na Eurowizji Junior będzie chciała „tylko” napisać piosenkę, z którą wygra inny wykonawca i spije całą piankę z sukcesu.

Na decyzję TVP dotyczącą reprezentanta Polski na Eurowizji 2020 jeszcze musimy poczekać. Pierwsze szczegóły powinniśmy poznać jeszcze w tym roku.

źródło: pytanienasniadanie.tvp.pl; fot. Instagram/lanberry

8 KOMENTARZE