Leonora wygrywa Dansk Melodi Grand Prix i to właśnie ją zobaczymy w Tel Awiwie w duńskich barwach.

Śladami preselekcji: Duńskie poczucie komfortu na peryferiach, czyli Dansk Melodi Grand Prix

Dzisiaj na scenie Jyske Bank Boxen w Herning 10 artystów walczyło o prawo do reprezentowania Danii w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Decyzją widzów oraz międzynarodowego jury następcą Rasmussena zostaje Leonora z utworem Love is Forever. W tym roku duńskie preselekcje były transmitowane także na Grenlandii, której mieszkańcy także mieli wpływ na ostateczny wynik całego widowiska. Jego gospodarzami byli Johannes Nymark oraz Kristian Gintberg. Z gościnnym występem na scenie pojawił się ubiegłoroczny reprezentant Danii, który zaprezentował swój najnowszy utwór oraz znane eurowizyjnym fanom Higher Ground.

Kim jest Leonora?

Ma tylko 20 lat i była najmłodszą tegoroczną uczestniczką DMGP. Leonora Colmor urodziła się i dorastała w Hellerup (dzielnica Kopenhagi). Od 7. roku życia jeździła na łyżwach, z sukcesami – zdobyła 3 tytuły Mistrzostw Danii w kategorii Junior, a także uczestniczyła w mistrzostwach nordyckich oraz świata w tej dyscyplinie sportowej. Dziś trenuje młode talenty, a także zajmuje się choreografią. W wolnej chwili poświęca się muzyce. Śpiewała w niezliczonej ilości barów i klubów, prezentując swoje autorskie propozycje. Wierzy, że kiedyś uda jej się wydać album.

Miłość jest czymś uniwersalnym dla wszystkich ludzi wobec innych osób – i tak zawsze będzie. O tym jest ten utwór. Nawet jeśli ludzie na całym świecie będą wobec siebie robić okropne rzeczy – miłość zawsze będzie istniała i będzie niosła nadzieję, optymizm, będzie łączyć ludzi. Współtwórczynią utworu jest Lisa Cabble i jest to jej trzeci utwór w tegorocznej stawce konkursowej.

 

Źródło: własne
Sylwetka Leonory: Maria Baładżanow
Zdjęcie: DR1