Sprawdziły się nasze przewidywania! Faworytka widzów wygrała „O melodie pentru Europa” i będzie reprezentować Mołdawię w Sztokholmie!

Lidia Isac wygrała „O melodie pentru Europa” z utworem „Falling Stars” zdobywając najwięcej głosów od widzów (8362) oraz trzecie miejsce w głosowaniu jury. Na drugim miejscu znalazła się Cristina Pintilie (2. miejsce u jury, 3. u widzów), a na trzecim Valeria Pasa (1. miejsce u jury, 6. u widzów). Do top5 weszli też DoReDos oraz Maxim Zavidia. Trzech wykonawców (Che-MD, Felicia Dunaf i Emilia Russu) zakończyło rywalizację z zerem punktów.

Wokalistka startowała w ubiegłorocznych selekcjach, gdzie dotarła do finału, ale nie zdobyła w nim ani jednego punktu. Mimo to obserwowała Eurowizję 2015 w Wiedniu jako…dziennikarka, ale jej talent wokalny został zauważony przez team Poliny Gagariny z Rosji. Teraz sama będzie reprezentować swój kraj na scenie. Mołdawia wystąpi w pierwszej połowie pierwszego półfinału Eurowizji 2016. Nie jest więc rywalem Polski w walce o finał konkursu.

Źródło: TRM.md, fot.: YouTube

3 KOMENTARZE

  1. Mogłoby być dobre… 15 lat temu. I tak ma plusa za to, że nie jest kolejnym tanim balladowym chłamem, albo tandetnym popem udającym rocka (a nie nadającym się nawet na miano pop-rocka) w wykonaniu grzywkowatych pięknisiów w za ciasnych spodniach.

  2. Takie sobie. Piosenka nie jakaś bardzo zła, ale dosyć przeciętna. Nie wyróżni się zbytnio – jeśli w ogóle wejdzie do finału, to raczej z przypadku (ktoś musi przecież wejść). Ten utwór idealnie wypełnia definicję typowego, bardzo średniego, eurowizyjnego dance-popu… No ale przynajmniej bardzo ładna dziewczyna, więc przerwy na zrobienie herbaty czy czegoś tam, nie będzie 🙂 . Poza tym lubię muzykę elektroniczną i zostanę przy tej piosence tylko ze względu na te dźwięki. Czekam na jakieś mocne remixy.