1FLTV – jedyna telewizja w Liechtensteinie w komunikacie prasowym  potwierdziła przygotowania do debiutu na Eurowizji w roku 2019.

Peter Kölbel oświadczył, że trwają dyskusje z Europejską Unią Nadawców w sprawie nadania członkostwa, które pozwoli nadawcy wziąć udział w konkursie Eurowizji. Telewizja wyznaczyła sobie rok debiutu nie bez powodu, ponieważ właśnie w 2019 minie 300 lat od powstania Liechtensteinu.

Należy się spodziewać, że łączna opłata za członkostwo będzie wynosiła 300 000 euro. Finansowanie pochodziłoby ze środków nadawcy oraz prywatnych sponsorów. Negocjacje mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu.

Księstwo podjęło pierwszą próbę uczestnictwa w konkursie już w 1976 roku.  Wybrano piosenkę „My Little Cowboy”, którą śpiewała Biggi Bacgmann. Nie mogli jednak zadebiutować z powodu.. braku krajowego nadawcy.

Telewizja 1FLTV planuje również zorganizować krajowe preselekcje, które mają się rozpocząć pod koniec 2018 roku. Konkurs przyjmie nazwę „Liechtenstein Music Contest” Lokalne media nie wróżą  jednak sukcesu i są sceptycznie nastawieni co do tego pomysłu. Gazeta zauważa, że ​​zarząd 1FLTV regularnie ogłasza swoje marzenia uczestnictwa na Eurowizji, ale jak dotąd nic z tego nie wyszło.

Należy pamiętać, że plotki o debiucie tego państwa pojawiają się co roku.  Czy do niego dojdzie w końcu? Dowiemy się niebawem.

Źródła : wiwibloggs.com, eurovoix.com Foto : wikimedia.org, expatexplore.com