Telewizja chorwacka przedstawiła dziś pierwszy teledysk do utworu „Lighthouse” Niny Kraljić. Wokalistka jednak w nim nie występuje…

Zgodnie z zapowiedzią, dziś o 14:00 na Eurovision.tv opublikowano teledysk do piosenki „Lighthouse” Niny Kraljić, reprezentantki powracającej Chorwacji. Wokalistka nie występuje w klipie, a do stworzenia teledysku wykorzystano fragmenty filmu „Hvar – into the storm” autorstwa Mario Romulicia i Drazena Stojcicia. Szef delegacji eurowizyjnej, Zeljko Mesar, tłumaczy, że telewizja HRT zdecydowała się na wykorzystanie dzieła Romulić & Stojčić multimedia studio, bo widoki Hvaru, które tam zaprezentowano, idealnie pasują do klimatu utworu i głosu Niny. Warto jednak podkreślić, że „prawdziwy” klip i tak się pojawi, jednak dopiero na początku kwietnia.

„Lighthouse” świetnie radzi sobie w głosowaniach fanów Eurowizji i w zakładach bukmacherskich, gdzie okupuje jedno z czołowych miejsc. Piosenka Niny zadebiutowała na 18. miejscu listy przebojów HRtop40, a nagranie audio umieszczone na YouTube 9 marca ma już ponad 1,5 mln odtworzeń.

Źródło: Eurosong.hr, fot. Index.hr

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawe jak to wszystko wypadnie na żywo. Na razie jest swietnie, ten klip to raczej turystyczna reklama Chorwacji. Piosenka z dużą dozą inspiracji z Uncover (Zara Larsson), czekam na wystep na żywo. Na razie jeden z moich kandydatow na 1:miejsce ( u bukow aktualnie na 3:m miejscu).