Monique jest jedną z faworytek litewskich preselekcji do Eurowizji 2020. Czy wygra swój półfinał? (fot. Alfi)

Litwa powoli zmierza do końca wyboru swojego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję. Już dziś poznamy ostatnią czwórkę finalistów, którzy wraz ze zwycięzcami zeszłotygodniowego odcinka powalczą w Wielkim Finale preselekcji Pabandom iš naujo! 2020 o wyjazd do Rotterdamu i występ w barwach Litwy w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2020 a Litwa: kto wystąpi w drugim półfinale?

W ubiegłym tygodniu do finału weszli: Aiste Pilvelyte, KaYra, Ruta Loop i The Roop. Dzisiejszy odcinek przyniesie nam występy ośmiu (ze względów zdrowotnych z udziału w półfinale wycofała się Evgenya Redko) wykonawców, a będą to:

MeandiDRIP (Saulius Šemiotas)
PetunijaShow Ya (Agnė Šiaulytė, Kęstutis Vaitkevičius, Adas Gecevičius)
Germanas SkorisChemistry (Breaking Free) (Germanas Skoris)
MoniquéMake Me Human (Vytautas Bikus)
Rokas PoviliusVilnius Calling (Rokas Povilius)
Monika MarijaIf I Leave (Monika Marija Paulauskaitė, Marius Leskauskas)
Andy VaicWhy Why Why (Andrius Vaicenavičius)
The BacksFully (Berta Timinskaitė, Artiomas Penkevičius, Algė Matekūnaitė, Eglė Gadeikytė, Silvija Pankūnaitė)

Eurowizja 2020 a Litwa: co nas czeka w drugim półfinale?

O tym, które cztery utwory wejdą do wielkiego finału preselekcji zadecydują tradycyjnie widzowie, oraz jurorzy. Jak zawsze cały odcinek był nagrywany wcześniej, więc wiemy już, którzy artyści zdecydowali się wprowadzić zmiany do swoich występów. Petunija, która w ćwierćfinale była na scenie sama teraz pojawi się w towarzystwie swojego zespołu, z którym śpiewa na co dzień. Andy Vaic zdecydował się na urozmaicenie swojego show kolorowymi wizualizacjami i strojem, a obok niego na scenie pojawi się dwójka tancerzy w tym jego brat. Reszta artystów nie zdecydowała się na znaczące zmiany, jednak wcale nie oznacza to, że będzie nudno. To przecież drugi półfinał, walka o Rotterdam zbliża się do końca, a więc emocje będą sięgały zenitu.

Eurowizja 2020 a Litwa: jak oglądać?

Kto przejdzie do finału Pabandom iš naujo? Tego dowiemy się już dzisiejszego wieczoru. Transmisja drugiego półfinału rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu polskiego na kanale LRT oraz online TUTAJ.

Litwa na Eurowizji: historia 

Litewski styl: szczyt bezguścia czy wyrafinowania?

Litwa zadebiutowała w 1994 roku z utworem Lopšinė mylimai w wykonaniu Ovidijusa Vyšniauskasa. Udział w Rotterdamie będzie 21. uczestnictwem tego nadbałtyckiego kraju w Eurowizji. Najwyższe miejsce jakie dotychczas zajęła Litwa w konkursie to szóste w 2006 roku z piosenką We are the winnersW zeszłym roku naszych sąsiadów reprezentował Jurijus Veklenko z utworem Run with the lions.

Źródło: LRT, delfi.lt

1 KOMENTARZ