Kilka chwil temu zakończył się finał preselekcji Eurovizijos Atranka 2019. Decyzją widzow i jury do Tel Avivu pojedzie Jurijus z utworem Run with the lions!

Litewski styl: szczyt bezguścia czy wyrafinowania?

8 tygodni ostrej rywalizacji, mnóstwo emocji, wiele radości, uśmiechu, ale także łez smutku. Oto wreszcie nadszedł wieczór, podczas którego wszystko stało się jasne. Reprezentantem Litwy w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Avivie będzie Jurijus z kompozycją Run with the lions. Typowania komisji jurorskiej i widzów były wyjątkowo zgodne, bo zarówno u jurorów jak i u widzów to właśnie Jurijus zgarnął najwyższe noty.

W oczekiwaniu na ostateczne wyniki na scenie wystąpili goście specjalni – reprezentujący Łotwę na tegorocznej Eurowizji duet Carousel z utworem That night, duet Monika ir Mantas oraz zeszłoroczna reprezentantka Litwy na Eurowizji – Ieva Zasimauskaite ze swoim magicznym When we’re old.

Jurijus Veklenko to wokalista, który ma już spore doświadczenie na scenie muzycznej. Brał udział w litewskiej wersji The Voice – Lietuvos Balsas. W 2015 roku jako członek zespołu Rolikai wziął udział w preselekcjach do Eurowizji wykonując utwór Sound of colors. Teraz już solo zwyciężył preselekcje i to właśnie on i jego kompozycja Run with the Lions reprezentować będzie Litwę.

Czy Jurijus przyniesie Litwie szczęście i wymarzone trofeum eurowizyjne? Tego dowiemy się w maju!