Już dziś kolejny odcinek maratonu litewskiego. Powoli zbliżamy się do Wielkiego Finału. Czy ostatnie skandale wpłyną na wynik selekcji? 

AKTUALIZACJA: Do finału preselekcji weszli Mia, Vaidas Baumila i Vilija Mataciunaite. Po połączeniu wyników głosowania jury i widzów okazało się, że najsłabiej wypadła Monika Linkyte. 

Na Litwie za nami bardzo burzliwy tydzień. Dowiedzieliśmy się u nieuczciwych zagraniach dwójki uczestników: Martynasa Kavaliauskasa, który został oskarżony o manipulowanie głosami telewidzów (w efekcie pożegnał się z selekcjami) oraz Moniki Linkyte, która podobno ma układy z jednym z jurorów, Brandonem Stonem. Jeden z pozostałych uczestników, Vaidas Baumila, jest na tyle zmęczony formatem, jak i powyższymi skandalami, że nie ma ochoty na dalsze uczestnictwo w selekcjach. Zaapelował do rodziny i znajomych żeby nie wysyłali na niego smsów, a sam nie stawił się na nagraniu 10 odcinka, tłumacząc się tym, że nie zdobył biletów z Londynu (gdzie mieszka) do Wilna, ponieważ myślał że odpadnie po ostatnim odcinku (dla przypomnienia: wyniki ukazały się dopiero w poniedziałek).  Piosenki, które ma dziś zaśpiewać nagrał we własnym zakresie i wysłał do telewizji LRT. Vaidas jest dzisiaj głównym faworytem do pożegnania z selekcjami.

W tym tygodniu internauci wyeliminowali kolejne dwie piosenki: „Is This The Way (You Want Me)” (przez wielu internautów uznawana za jedną z najlepszych propozycji) oraz „You Found Me”. Pozostało już tylko osiem utworów, z czego w tym tygodniu ma być podobno wyeliminowanych aż pięć! Za tydzień poznamy piosenkę, która wybrzmi w Kopenhadze, a za dwa tygodnie w finale zostanie wybrany artysta, który ten utwór wykona.

Dzisiaj zaprezentują się i zaśpiewają:

  • Vilija Matačiūnaitė: „Worlds Apart”, „It’s All About A Boy”
  • Vaidas Baumila: „Dying”, „It’s Not Too Late”
  • Monika Linkytė: „Attention”, „Blowing Out Cobwebs”
  • Mia: „Let’s Share That Love Tonight”, „Take A Look At Me Now”

TUTAJ można odsłuchać utworów i wziąć udział w internetowej ankiecie, a TUTAJ od godz 20.00 będzie można oglądać dzisiejszy etap litewskich preselekcji.

Źródło: wikipedia.org, Foto: ltr.lt