Właśnie poznaliśmy wyniki Pabandom is naujo. Litwę w 65 Konkursie Piosenki Eurowizji będzie reprezentować zespół The Roop z piosenką On fire.

Przed chwilą zakończył się niesamowicie emocjonujący finał Pabandom is naujo. Ośmioro artystów dało z siebie wszystko, ale niekwestionowanymi faworytami zarówno jurorów jak i publiczności okazał się zespół The Roop. Otrzymali oni maksymalne noty od komisji oraz widzów.

The Roop to trio pochodzące z Wilna. Swoją muzykę opisują jako mieszankę pop rocka i indie. Debiutowali w 2014 roku singlem Be mine. Na swoim koncie mają 3 płyty, koncertują po całej Litwie, a ich każdy występ jest przepełniony niesamowitą energią. Co ciekawe odwiedzili Polskę dwa razy – zawitali do Gdańska i Warszawy.

Jak na eurowizyjnej scenie poradzą sobie panowie z grupy The Roop? Czy Litwa będzie w tym roku wysoko? A może za rok spotkamy się właśnie w tym nadbałtyckim kraju? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w maju!

Litwa na Eurowizji: historia 

Litewski styl: szczyt bezguścia czy wyrafinowania?

Litwa zadebiutowała w 1994 roku z utworem Lopšinė mylimai w wykonaniu Ovidijusa Vyšniauskasa. Udział w Rotterdamie będzie 21. uczestnictwem tego nadbałtyckiego kraju w Eurowizji. Najwyższe miejsce jakie dotychczas zajęła Litwa w konkursie to szóste w 2006 roku z piosenką We are the winnersW zeszłym roku naszych sąsiadów reprezentował Jurijus Veklenko z utworem Run with the lions.

Źródło: LRT