Główna promocyjna część eurowizyjnego sezonu 2016 właśnie się zakończyła. Uczestnicy ESC zaprezentowali się na piątym tego wydarzeniu w tym sezonie.

Ostatnia eurowizyjna impreza promocyjna – London Eurovision Party –  odbyła się wczoraj w Cafe de Paris. Artyści biorący udział w ESC 2016 mieli po kolejny szansę spotkać się, wypromować czy zintegrować przed Konkursem w maju.

W Londynie pojawił się między innymi reprezentant Polski, Michał Szpak. Po raz pierwszy miał on okazję udzielić większego wywiadu międzynarodowemu portalowi eurowizyjnemu. Porozmawiać z Michałem udało się dziennikarzowi ESCKaz

 

W czasie koncertu Michał po raz kolejny zachwycił wokalem. W zagranicznych mediach podkreśla się, że Michał ma świetne umiejętności wokalne które dobrze wykorzystuje.

Impreza w Londynie była jedyną na której pojawili się reprezentanci Szwecji oraz Irlandii – Frans oraz Nicky Byrne.

Wykonawcy mogli nie tylko zaśpiewać swoje aktualne eurowizyjne piosenki, ale także zaprezentować inne utwory ze swojego repertuaru. Oczywiście Kaliopi, Ira Losco, Greta Salome czy Poli Genova przypomniały swoje poprzednie eurowizyjne przeboje. Barei zaśpiewała Who playes the drums , Zoe Mon coeur a trop aime,  a Francesca Michelin L’amore esiste.

Gośćmi specjalnymi byli Destiny Chukunyere, Selma, Eleftheria Eleftheriou oraz Aminata. Każda z nich zaśpiewała swoje eurowizyjne piosenki, ponadto Elefheria wykonała medley eurowizyjnych hitów z ostatnich lat, zaś Aminata zaprezentowała swój nowy utwór – Fighter.

Prowadząca show, Nicky French, zaśpiewała utwór, który wygrał ESC w 1975 – Ding-A-Dong.

Wszystkie nagrania z występów znaleźć można TUTAJ.

https://www.instagram.com/p/BEV2SSCvZE4/

https://www.instagram.com/p/BEV17kvvZEN/

https://www.instagram.com/p/BEV11HNPZD_/

 

 

Foto: eurovision.tv

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Michał po raz kolejny udowodnił, że jest świetnym wokalistą i potrafi porwać publikę:) Niezależnie od tego, jakie miejsce zajmie, i tak będę z niego dumna, bo wysłaliśmy dobrą piosenkę i niezwykle utalentowanego wokalistę.