W ubiegłą sobotę poznaliśmy zwyciężczynię Supernovej – czyli weterankę preselekcji – Samantę Tinę. Będzie ona reprezentowała Łotwę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie, z utworem Still Breathing. Zobacz, jak nasi redaktorzy ocenili ten utwór i jakie szanse mu dają podczas Eurowizji 2020.

Łotwa a Eurowizja 2020: kim jest zwycięzca?

Samanta Tīna to chyba najsłynniejsza weteranka łotewskich selekcji. Był to jej 6. start w łotewskich selekcjach (gdzie dwukrotnie startowała z dwoma piosenkami) i 8. próba wyjazdu na Eurowizję ogółem (w  2013 i 2017 miała epizody w litewskich eliminacjach). Dwukrotnie zajmowała drugie miejsce – w roku debiutu, 2012, w duecie z Dāvidsem Kalandiją oraz rok później. Rok temu ponownie znalazła się w finale z piosenką Cutting The Wire.

Wystartowała także w litewskiej wersji programu The Voice, gdzie dostała się do czołowej ósemki. Także na Litwie, gdzie obecnie mieszka, wraz z Tadasem Rimgailem zajęła drugie miejsce w programie Žvaigždžiu Duetai (Duety Gwiazd). Wzięła udział w rosyjskim festiwalu New Wave, przez który przewinęło się dużo eurowizyjnych gwiazd. Samanta ma na koncie kilka singli, nie nagrała jeszcze płyty studyjnej.