Luca Hänni (fot. oficjalny profil artysty w serwisie Facebook)
Luca Hänni (fot. oficjalny profil artysty w serwisie Facebook)

Telewizja SRG SSR ogłosiła dziś, że na 64. Konkurs Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie w barwach Szwajcarii pojedzie Luca Hänni z utworem „She Got Me”. 

Szwajcarski nadawca od wielu miesięcy pracował nad wyborem wewnętrznym – pierwszym od 2010 roku, kiedy to Michael von der Heide z utworem „Il pleut de l’or” zajął ostatnie miejsce w półfinale. Cały proces składał się z wielu etapów, a pracowało nad nim grono specjalistów: więcej o tym możecie przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.

Utwór, który wykona w Tel Awiwie Luca Hänni to „She Got Me”. Konkursową propozycję współtworzyli: Laurell Barker (która stoi również za tegorocznymi piosenkami z Niemiec i Wielkiej Brytanii oraz zeszłoroczną propozycją szwajcarską, „Stones”), Mac Frazer, Jon Hällgren, Lukas Hällgren oraz sam wokalista. Kompozycja została stworzona na specjalnych warsztatach twórczych. Jak sam Luca opisuje „She Got Me” łączy elementy muzyki orientalnej i muzyki tanecznej. Wykonawca jest podekscytowany, że może zaprezentować swoją twórczość przed szerokim gronem odbiorców

Kim jest Luca Hänni?

Luca urodził się w 1994 roku w Bernie. Jest wokalistą, twórcą piosenek oraz modelem. Gra na gitarze oraz pianinie. Wygrał 9 edycję niemieckiej wersji „Idola” („Deutschland sucht den Superstar”). Do tej pory wydał cztery albumy studyjne, ostatni pt. „Wake Me Up” w 2015 roku. Debiutancki singiel Luki, „Don’t Think About Me” zdobył pierwsze miejsca na listach przebojów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Wykonuje utwory z gatunku pop i eurodance.

Szwajcaria ostatni raz w finale znalazła się dzięki Sebalterowi i „Hunter of Stars” (który zgłaszał się również w tym roku). Od tej pory dwa razy była ostatnia w półfinale i nieskutecznie próbuje odnieść sukces. Czy „She Got Me” odmieni złą passę tego małego, górzystego kraju?

Źródło: własne, Eurovision.tv; Fot: Facebook