Madonna wystąpi jako specjalny gość muzyczny w finale 64. Konkursu Piosenki Eurowizji Tel Awiw 2019. Wraz z nowym tygodniem telewizja KAN ujawniła kolejnych gości muzycznych tegorocznego widowiska. Na scenie pojawią się m.in. eurowizyjne objawienia z ostatnich lat. Co zaśpiewają?

Im bliżej finału Eurowizji, tym fani poznają więcej szczegółów dotyczących trzech koncertów konkursowych. Organizatorzy nie tylko pokazują zdjęcia z wewnątrz hali Expo, w której odbędzie się finał 64. konkursu (więcej na ten temat: TUTAJ), ale również uchylają rąbka tajemnicy w sprawie niespodzianek, jakie od miesięcy szykują dla widzów.

Kilka dni temu potwierdzono krążące od miesięcy plotki, że gościem muzycznym Eurowizji 2019 będzie Madonna, jedna z najpopularniejszych amerykańskich wokalistek na świecie i wykonawcyni hitów, takich jak np. La isla bonita, Like a Virgin, Celebration, Like a Prayer, 4 Minutes czy Hung Up. Organizatorzy poinformowali na ostatnio zorganizowanej konferencji prasowej, że artystka ma zaprezentować dwie piosenki, w tym jedną premierową i jeden ze swoich światowych przebojów. Jak zapewniła telewizja KAN, negocjacje z gwiazdą są już w fazie końcowej, a jej pojawienie się w Tel Awiwie zostało ufundowane przez miliardera Sylvana Adamsa.

Eurowizja 2019 – goście specjalni konkursu

W trakcie spotkania prasowego stacja ujawniła kolejne nazwiska, które zobaczymy na scenie podczas Eurowizji 2019. W trakcie konkursu nie zabraknie Netty Barzilaj, która z przebojem Toy sprowadziła widowisko do Izraela. Piosenkarka wystąpi w pierwszym półfinale imprezy i zaprezentuje swój eurowizyjny przebój w nowej aranżacji, a także zupełnie nowy utwór, który ma mieć premierę jeszcze w kwietniu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gościem muzycznym konkursu w Tel Awiwie będzie również Dana International, zwyciężczyni Eurowizji 1998 dla Izraela. Jak podano, wokalistka wystąpi gościnnie w jednym z półfinałów oraz w finale, w którym zaśpiewa „energetyczną piosenkę”.

Kolejna muzyczna niespodzianka z pewnością spodoba się widzom. Przed publicznością wystąpią: Conchita Wurst, Måns Zelmerlöw, Eleni Fureira i Wierka Serdiuczka (Verka Serduchka), czyli eurowizyjne objawienia z ostatnich lat. Ze sceny wybrzmią ich przeboje, ale… każdy zaśpiewa piosenkę kogoś innego. I tak: Conchita Wurst ma zmierzyć się z Heroes Månsa Zelmerlöwa. Wokalista ma za to wykonać piosenkę Fuego „cypryjskiej Beyonce”, a Eleni Fureira – Dancing Lasha Tumbai ukraińskiej drag queen. Wierka Serdiuczka ma za to wykonać swoją interpretację Toy Netty. Cała czwórka zakończy występ wspólnym wykonaniem numeru Hallelujah, które zaśpiewają razem z Gali Atari, zwyciężczynią Eurowizji 1979.

To nie koniec muzycznych atrakcji. W trakcie konferencji poinformowano, że gościem finału Eurowizji 2019 będzie równeż Idan Raichel, który wystąpi na scenie wraz z 24-osobowym zespołem. Wykonają numer Boee wraz z 26 finalistami konkursu.

W trakcie koncertu pojawi się także aktorka Gal Gadot, ale nie wiadomo jeszcze, co właściwie będzie robić. W drugim półfinale show zapewni publiczności zespół Szalwa (Shalva Band) z utworem Million Dreams. W trakcie wszystkich trzech koncertów przewijać się ma także iluzjonista Lior Suchard.

Szykuje się niezłe widowisko. Wiele występów gościnnych i wielkie nazwiska na pewno dodadzą tegorocznemu rozgłosu Eurowizji 2019. Miejmy tylko nadzieję, że występu gościnne nie przyćmią całkowicie konkursowych wystąpień uczestników.

64. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie rozegrany 14, 16 i 18 maja 2019 roku w Tel Awiwie. Do konkursu staną reprezentacje z 41 krajów, w tym Polski, którą reprezentować będzie zespół Tulia z piosenką Fire of Love (Pali się).

źródło: KAN, eurovision.tv; fot: Commons Wikimedia

3 KOMENTARZE