Zaczyna się pracowity okres dla Magdaleny Tul, reprezentantki Polski w 56. Konkursu Piosenki Eurowizji 2011. Ostatni kwartał 2017 roku to początek jej trasy koncertowej Pop Art Tour, zapowiadającej trzeci album artystki.

Pierwszym singlem, promującym trzeci krążek Magdaleny Tul, jest Closer (gdzie towarzyszy jej Chesney Snow), który został opublikowany w kwietniu tego roku na jej oficjalnym kanale w serwisie YouTube. Kilka tygodni później pojawiła się polskojęzyczna wersja piosenki, Bliżej.

Pierwszy koncert o charakterze prapremierowym odbędzie się 13 października w krakowskim Prestige Music Club (ul. Dietla 75). Bilety można nabyć TUTAJ i TUTAJ.

Natomiast premierowe wydarzenie odbędzie się w 7 listopada warszawskim klubie Stodoła. Bilety na tę imprezę można kupić TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ. W kolejnych dniach Magdalena Tul wystąpi we Włoszech: 10 listopada w Agropoli i 11 listopada w Avellino. Wszelkie szczegóły dotyczące jej trasy koncertowej możecie znaleźć na jej stronie internetowej TUTAJ.

Magdalena Tul wystąpiła jakiś czas temu w programie Na Tapecie, gdzie podczas wywiadu opowiedziała o swoich planach dotyczących trasy koncertowej Pop Art Tour.

Pop Art Tour to pierwsza trasa koncertowa Magdaleny Tul. Przewrotny tytuł, zapożyczony z nazwy nurtu sztuki współczesnej, w jednoznaczny sposób określa kierunek, jaki obrała reprezentantka Polski w Eurowizji 2011. To właśnie pop w połączeniu ze sztuką można będzie usłyszeć podczas koncertów z zespołem złożonym ze znakomitych muzyków: Arka Nawrockiego, Michała Milczarka, Artura Siejki, Tomka Zachary. Gościnnie na scenie razem z Magdaleną Tul zaprezentują się włoscy muzycy: Antonio Apus Apicella oraz Antonio Russo Uke.

Włoski duet, występujący obecnie pod pseudonimem Mr.Apus & Il Russo, współpracował w przeszłości z Bianką Jackowską nad jej utworem Callin’ Home, który został zgłoszony do krajowych eliminacji do Eurowizji 2017. Piosenka nie zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki. Obecnie duet wkracza na polski rynek muzyczny i niewykluczone, że przygotuje kolejne utwory na Eurowizję dla polskich wykonawców.

Magdalena Tul reprezentowała Polskę w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji 2011 z utworem „Jestem”. Piosenkarka zajęła ostatnie miejsce w pierwszym półfinale konkursu organizowanego w niemieckim Duesseldorfie. Wielu fanów liczy, że artystka zdecyduje się na ponowny udział w Eurowizji.

źródło i zdjęcia: magdalenatul.com