Mahmood, fot. Roberto Graziano Moro

Zdobywca drugiego miejsca dla Włoch w ubiegłorocznym konkursie Eurowizji zawita do Polski! 24 maja 2020 r. zagra koncert w warszawskiej Sali Widowiskowej Palladium. Nasz portal – eurowizja.org objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Majowy koncert będzie pierwszym, który Mahmood zagra w Polsce. Artysta odwiedził jednak nasz kraj już wcześniej. 30 listopada 2019 r. wystąpił jako gość specjalny podczas finału dziesiątej edycji The Voice of Poland wykonując między innymi swój eurowizyjny przebój Soldi. Przy okazji tej wizyty nasz redakcyjny kolega Sergiusz Królak przeprowadził z nim wywiad, który możecie obejrzeć na kanale w serwisie YouTube.

Gdzie kupić bilety?

Bilety na koncert są już w sprzedaży, a ich zakupu można dokonać na stronie ebilet.pl. Ceny wahają się od 119 do 199 zł w zależności od sektora. Organizatorem jest Topkoncert Sp. z o.o. Więcej szczegółów dotyczących nadchodzącego wydarzenia można znaleźć na Facebooku.

fot. Attilio Gusani

European Tour 2020

Mahmood odwiedzi Polskę w ramach drugiej trasy koncertowej po Europie. Poprzednia miała miejsce jesienią ubiegłego roku i okazała się sporym sukcesem.  Tym razem wykonawca będzie miał okazję spotkać się z fanami z Belgii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec i Szwajcarii. Warszawa jest na ten moment ostatnim zaplanowanym punktem na trasie i zarazem najdalej wysuniętym na wschód.

Gwiazda włoskiej sceny muzycznej

Alessandro Mahmoud urodził się 12 września 1992 r. w Mediolanie we włosko-egipskiej rodzinie. Szerszej publiczności dał się poznać w 2012 r., gdy wystąpił w szóstej edycji włoskiego X Factora. Rok później wydał debiutancki singiel pt. Fallin’ Rain, zaśpiewany w całości w języku angielskim. W 2016 r. z utworem Dimentica rywalizował w sekcji Newcomers na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, którą ostatecznie wygrał późniejszy reprezentant Włoch na Eurowizji – Francesco Gabbani.

Pod koniec 2018 r. nastąpił przełom w muzycznej karierze Mahmooda. Wydał on wtedy debiutancką EP – kę zatytułowaną Gioventù bruciata. Ponadto współtworzył trzy utwory, które znalazły się na ostatnim albumie Marco MengoniegoAtlantico. W 2019 r. z utworem Soldi wygrał 69. Festiwal w San Remo. W związku z tym otrzymał prawo reprezentowania Włoch na Eurowizji w Tel Awiwie. Mimo sporych kontrowersji związanych z tym wyborem (wygrana dzięki głosom jurorów oraz niskie poparcie telewidzów podczas całego konkursu, komentarze dotyczące piosenki ze strony włoskich polityków), Soldi stało się wśród eurowizyjnych fanów jednym z najważniejszych pretendentów do zwycięstwa. Ostatecznie Mahmood zajął drugie miejsce, tracąc do zwycięskiego Arcade tylko 26 punktów. Teledysk do Soldi obejrzało już prawie 150 mln internautów, a utwór przez sześć tygodni nie schodził ze szczytu najchętniej kupowanych singli we Włoszech.

EUROWIZJA 2019: MAHMOOD – BOHATER CZY PRZEGRANY?

Najnowsza twórczość

22 lutego 2019 r. premierę miał pierwszy studyjny album Mahmooda zatytułowany tak samo jak EP-ka – Gioventù bruciata. Wydawnictwo zadebiutowało na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt we Włoszech. Pod koniec sierpnia artysta udostępnił następny utwór. Barrio wyprodukowały osoby, które współtworzyły Soldi (Charlie Charles i Dardust) oraz zostało utrzymane w podobnej stylistyce, łącząc arabskie wpływy z nowoczesnymi brzmieniami.

W listopadzie artysta otrzymał Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego włoskiego wykonawcy. Z kolei 23 stycznia 2020 r. premierę miał teledysk do najnowszego utworu Mahmooda pt. Rapide.

Źródła: ebilet.pl, palladium.pl

1 KOMENTARZ