Najpierw nazwisko, potem piosenka – telewizja RTS dzieli ogłoszenie decyzji na dwa dni. Kto ma największe szanse na wyjazd do Sztokholmu?

Telewizja RTS postanowiła nieco zmienić strategię związaną z ogłoszeniem decyzji co do tego, kto będzie reprezentował Serbię na Eurowizji. Oczywiście 10 marca będzie nadal tym najważniejszym dniem, gdyż podczas programu „Pesma Srbije za Evropu” o 21:00 dowiemy się jak brzmi utwór, z którym Serbia będzie walczyć o finał Eurowizji 2016. Program będzie transmitowany przez RTS oraz na Eurovision.tv

O tym, kto został wybrany dowiemy się już w poniedziałek, 7 marca, podczas specjalnej konferencji na Kosutnjaku, gdzie znajduje się telewizyjne studio RTS. Spotkanie z dziennikarzami zaplanowane jest na godzinę 13:00. Okazało się, że wcześniejsze doniesienia medialne dotyczące m.in. kandydatury formacji Balkanika czy Luka Blacka są nieprawdziwe, a najprawdopodobniej do Sztokholmu pojedzie Sanja Vucic, wokalistka formacji Zaa, dla której piosenkę napisała Ivana Peters, wokalistka Negativ, którą kojarzyć można m.in. z preselekcji serbsko-czarnogórskich 2004.

Szef delegacji Serbii, Dragan Ilić, przyznaje, że w tym roku telewizja RTS działała po cichu, ale bardzo efektywnie, gdyż przygotowania do Eurowizji 2016 są zupełnie inne niż wcześniej. „Zmobilizowaliśmy wszystkich w RTS, włącznie z producentami, kompozytorami i orkiestrą. Wykorzystaliśmy wszelkie możliwe środki, by stworzyć piosenkę, którą nasz reprezentant wykona w Sztokholmie” – mówi. Osoba, która ma zaśpiewać dla Serbii w Szwecji określana jest przez niego jako nowa twarz rynku muzycznego, młody i utalentowany artysta. „Wierzymy, że będzie to spora niespodzianka dla fanów Eurowizji w Serbii i poza jej granicami” – dodaje Ilić.

Nadawca RTS wybrał reprezentanta i piosenkę wewnętrznie, a decydowali dziennikarze muzyczni i pracownicy Działu Rozrywki nadawcy publicznego. Członkowie komisji sądzą, że dokonano najlepszego z możliwych wyborów.

Źródło: ESCserbia.com, Eurovision.tv, fot.: balkanrock.com

1 KOMENTARZ