Kadr z teledysku do
Kadr z teledysku do "All Of My Love" (fot. TVM)

Właśnie poznaliśmy długo oczekiwany utwór, który Destiny Chukunyere wykona w trakcie 65. Konkursu Piosenki Eurowizji.

TVM właśnie opublikowała All of My Love czyli utwór, który Destiny wykona w na Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Autorami utworu są Symphonix, czyli międzynarodowy kolektyw z Borislavem Milanovem na czele. Zespół producentów stworzył m.in. ostatnie piosenki Bułgarii, tegoroczną piosenkę Niemiec i zeszłoroczną propozycję z Malty. Utwór został nagrany w Wiedniu. Przy tworzeniu kompozycji pomagał również Cesar Sampson – reprezentant Austrii w 2018 roku.

Kim jest Destiny?

Destiny Chukunyere to urodzona 29 sierpnia 2002 roku w Birkikarze wokalistka. W 2015 z utworem „Not My Soul” wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji Junior w Sofii, w 2016 roku była gościem Krajowych Eliminacji do Eurowizji Junior, w których zaśpiewała m.in. „Sound of Silence” z repertuaru Dami Im (Eurowizja 2016) a w 2017 roku dotarła do półfinałów brytyjskiego Mam Talent. W zeszłym roku była chórzystką Micheli Pace na Eurowizji w Tel Awiwie. Na koncie do tej pory nie ma własnego albumu, ale nagrała m.in. utwór ze swoją trenerką z programu X-Factor, Irą Losco.

Malta na Eurowizji

Malta zadebiutowała w 1971 roku. Po serii słabych wyników powróciła dopiero w 1990. Ten mały kraj znalazł się cztery razy na podium (trzecie miejsce w 1992 i 1998, drugie w 2002 i 2005), w tym dwa razy za sprawą Chiary (Eurowizja 1998, 2005, 2009). Rok temu za sprawą utworu „Chameleon” śpiewanego przez Michelę Malta awansowała po trzech latach do finału zajmując w nim 14 miejsce.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska, która potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powraca Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

Destiny Chukunyere wystąpi 12 maja w trakcie pierwszego półfinału.

Źródło: TVM, własne; fot: TVM;