Kiedy wydawało nam się, że wszystkie eurowizyjne imprezy już za nami, swoją własną postanowiła rozkręcić Malta. Kto pojawi się na wyspiarskim wydarzeniu?

W tym roku śledziliśmy koncerty promocyjne w Rydze, Moskwie, Amsterdamie, Tel-Avivie oraz Londynie – teraz przyszedł czas na… Iklin! Co to za miejscowość o tajemniczo brzmiącej nazwie? Otóż zamieszkuje ją 3 tys. mieszkańców i leży ona w północnej części Malty. Będzie ona gościć, kolejny już w tym rekordowym sezonie, event przedeurowizyjny.

Teoretycznie to impreza w Londynie zakończyć miała główny sezon promocyjny, jednak w ekspresowym tempie zorganizowano mini koncert w Iklinie. Swoją obecność na Malta Eurovision Party zapowiedzieli:

  • Ira Losco (Malta)
  • Hovi Star (Izrael)
  • Sanja Vučić (Serbia)
  • Gabriela Gunčíková (Czechy)

O ile Ira, Hovi oraz Sanja byli stałymi bywalcami tegorocznych imprez, o tyle dla Gabrieli będzie to pierwsze tego typu wydarzenie. Co ciekawe, będzie to też pierwsza w ogóle okazja, aby usłyszeć jak reprezentantka Czech na żywo wykonuje swój eurowizyjny utwór I stand.  Gośćmi specjalnymi koncertu będą poprzednia reprezentantka Malty, Amber, oraz zwyciężczyni poprzedniego Juniora, Destiny.

Ira oraz Gabriela już wczoraj wzięły udział w programie Xarabank, który przez fanów ESC kojarzony jest głównie z ogłaszaniem uczestników maltańskich selekcji.

Koncert odbędzie się w Aria Complex i rozpocznie się o godz. 21.oo.

UPDATE: Oto występy z Malta Eurovision Party

Ira Losco – Walk On Water

Gabriela Gunčíková – I stand

Sanja Vučić – Goodbye

Hovi Star – Made of Stars

 

Źródło: wikipedia.org, eurovision.tv  

 

 

5 KOMENTARZE

  1. Jeśli każdy kraj zorganizowałby taką imprezę, no to po prostu nie starczyłoby czasu na te wszystkie imprezy, w sezonie przedeurowizyjnym, tzn. od ostatnich preselekcji/wyboru aż do prób 🙂 . Ok – to zależy też, ilu reprezentantów przyjechałoby w dane miejsce…

    Widzę, że nasz Michał Szpak nie dał rady udać się na Maltę? Trudno 🙂 . Kto w ogóle wiedział, że Malta to organizuje, na ostatnią chwilę? 🙂

    Czeszka – naprawdę świetnie! Bez tego dziwnego teledysku, to jest nawet słyszalne. Piosenkę w sumie nawet lubię, tzn. szczególnie refren, ale i tak nie jest to nic oryginalnego, nawet, jak na Eurowizję 🙂 . Obudziła się Czeszka, żeby się gdzieś promować… 🙂