Eurowizja Junior 2019 jest wydarzeniem, na które z niecierpliwością czekają wszyscy fani Eurowizji w Polsce. Dziś poznaliśmy reprezentanta Malty.

Na początku tego miesiąca telewizja TVM opublikowała listę dwunastu szczęśliwców, którzy zakwalifikowali się do finału internetowych selekcji. Głosowali zarówno jurorzy w składzie: Claudia Faniello (Eurowizja 2018) i Ela Mangion (Eurowizja Junior 2018), a także Deo Grech, prezes organizacji INFE Malta, jak i widzowie, w systemie 50/50. Tak jak przed rokiem, to widzowie za pomocą głosowania zadecydowali, kto otrzyma bilet do Gliwic.

Dziś okazuje się, że w Polsce z maltańską flagą zobaczymy Elianę Gomez Blanco.  Drugie miejsce zdaniem publiczności zajęła Leah Cauchi, a trzecie Martina Cutajar. Piosenkę, z którą wystąpi Blanco, poznamy w późniejszym czasie.

Eliana Gomez Blanco ma 14 lat. Śpiewa od szóstego roku życia. Widzowie mogą kojarzyć ją z występów w jednym z programów lokalnej telewizji. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach, a w 2018 roku zwyciężyła podczas krajowego festiwalu piosenki autorskiej Għanja tal-Poplu. W tym samym roku próbowała swoich sił w preselekcjach z utworem Music Takes Control. W przyszłości chciałaby być lekarzem.

Malta bierze udział Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci od 2003 roku. Reprezentanci kraju dwukrotnie wygrali w finale Eurowizji Junior: w 2013 roku zwyciężyła Gaia Cauchi z piosenką The Start, a dwa lata później – Destiny Chukunyere z utworem Not My Soul.

Do tej pory, prócz Malty przedstawicieli wyłoniło jeszcze pięć krajów: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim), Hiszpania (Melani García), Ukraina (Sophy Ivy z utworem „Коли здається”). Konkursowe piosenki opublikowała też telewizja z Holandii. Wciąż czekamy na informacje na temat prowadzących, a także na reprezentanta kraju-gospodarza, którego Telewizja Polska wybierze za pośrednictwem formatu Szansa na sukces.

źródło i foto: TVM.mt

6 KOMENTARZE