Malta: Kolejność występów znana. Kto poprowadzi MESC?

0
1892

Maltańska telewizja ujawniła więcej szczegółów odnośnie planowanego na 18 lutego koncertu finałowego. Poznaliśmy prowadzących, kolejność występów podczas wieczornego show oraz szczegóły głosowania.

Mieszkańcy wysp maltańskich 18 lutego zadecydują, kto zostanie ich reprezentantem w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. Szesnaście piosenek weźmie udział w krajowym koncercie MESC 2017. Lokalny nadawca telewizyjny, TVM ogłosił pozycje startowe finalistów koncertu. Show rozpocznie młody piosenkarz Klinsmann Coleiro, który zaprezentuje utwór Laser Light, a tuż przed podsumowaniem głosów, na scenie pojawi się weteranka selekcji, Claudia Faniello z Breathlessly.

Oto kolejność występów maltańskich rywali:

01. Klinsmann Coleiro Laser Light

02. Raquela Dalli Gonzi Ray of Light

03. Deborah C & Josef Tabone Tonight

04. Kevin Borg Follow

05. Jade Vella Seconds Away

06. Crosswalk So Simple

07. Franklin Calleja Follow me

08. Rhiannon Micallef Fearless

09. Miriana Conte Don’t Look Down

10. Shauna Vassallo Crazy Games

11. Janice Mangion Kewkba

12. Cherton Caruana Fighting to Survive

13. Maxine Pace Bombshell

14. Richard Edwards You

15. Brooke Borg Unstoppable

16. Claudia Faniello Breathlessly

Do współpracy prowadzenia tegorocznej edycji MESC zaproszono Daniela Azzopardi oraz Charlene Mercieca.

Zawodowy aktor. Obecnie jedna z głównych postaci emitowanego od 2015 roku popularnego na wyspie serialu Strada Stretta. Pracował w wielu różnych produkcjach teatralnych, takich jak np. Deceduti. Jest częstym gościem wielu kompleksowych kampanii reklamowych jak również pojedynczych reklam.

Kobieta biznesu, która ma za sobą długotrwałą walkę z rakiem. Osoba zaangażowana w prowadzenie kampanii na rzecz świadomości o chorobie. Działaczka na wielu portalach społecznościowych. Dzięki możliwości prowadzenia maltańskiego show, pragnie trafić z przekazem medialnym do osób z całej europy. Jak czytamy, jej przekaz odnosić ma się do określonych wartości.

Malta Eurovision Song Contest odbędzie się w MFCC – Malta Fairs & Conventions Centre. Początek koncertu planowany jest na godzinę 21:00 i trwać będzie około trzech godzin. Zapewne kilka minut przed północą poznamy trzydziestego już reprezentanta kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w tym roku w Kojowie. Zwycięzca wyłoniony zostanie dzięki głosom publiczności.

Jak zapewnia John Bundy – dyrektor wykonawczy koncertu, w odróżnieniu od Iry Losco w ubiegłym roku, zwycięzca konkursu po zakończonych preselekcjach nie będzie już mógł zmienić swojej piosenki. Przypomnijmy – Ira Losco wygrała maltańskie preselekcje z piosenką Chameleon a w Sztokholmie wykonała całkiem inny utwór, zatytułowany Walk on Water.

To publiczność zdecyduje, kto reprezentować będzie nasz kraj na Ukrainie w maju. Cała szesnastka, pełen skład finałowy będzie traktowany jednakowo. Stworzyliśmy specjalny harmonogram promocji każdego piosenkarza – dodaje Bundy.

W ostatnich latach, televoting stanowił zaledwie jedną szóstą całego głosowania. Pozostałe pięć szóstych głosów należało do jury. Ira Losco (ESC 2016) i Amber (ESC 2015) okazały się głównymi faworytkami zarówno maltańskiej publiczności jak i jury w dwóch poprzednich edycjach MESC. Inaczej było w roku 2014, kiedy to głosami telewidzów zwyciężczynią koncertu stała się Jessica z piosenką Hypnotica, lecz przeważająca liczba głosów jury zadecydowała o wygranej zespołu Firelight. W 2013 roku było podobnie. Publiczność postawiła na nastrojową balladę Needing You w wykonaniu Kevina Borg, natomiast jury zadecydowało o zwycięstwie Gianluca Bezzina, który wyśpiewał w Malmo Arena Tomorrow.

źródła: escunited.com, mfcc.com.mt, własne
zdjęcie: maltatoday.com