Ubiegłoroczny zwycięzca Eurowizji, Måns Zelmerlöw, pojawił się w Polsce w sobotę 23 lipca. Jak przebiegała jego wizyta?

Artysta, który triumfował podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji, został zaproszony do Sieradza w ramach Open Hair Festival. Impreza ta odbywa się od 2009 roku i od tamtego czasu na stałe wpisała się w promocję tego miasta. Podczas niej mają okazję zaprezentować się zarówno doświadczeni fryzjerzy, jak i młodzi adepci sztuki fryzjerskiej. Festiwalowi towarzyszą również wydarzenia specjalne, jakimi są występy gwiazd polskich i zagranicznych.

Oprócz samego koncertu plan dnia Månsa zawierał również parę innych rzeczy. Na samym początku piosenkarz spotkał się z przedstawicielami mediów lokalnych i ogólnopolskich, którym udzielał indywidualnych wywiadów. Materiał z artystą będzie można zobaczyć chociażby z programie Co za tydzień, którego emisja już 31 lipca o 11:35 w TVN.

Tuż po nich odbyły się próby dźwiękowe, na których artysta przećwiczył planowane utwory. Zgromadzone przed sceną osoby mogło dodatkowo usłyszeć utwór MånsaKingdom in The Sky oraz fragment coveru Jasona Mraza – I’m Yours. Zabrakło ich jednak podczas głównego koncertu (Kingdom… widniało na oficjalnej setliście):

Post "Open Hair". Thank you Sieradz! You lived up to every expectation! #primaltour #zappanone

A post shared by Alexander Holmgren (@alexanderholmgr1) on

Kiedy próby dobiegły końca, artysta z towarzyszącym mu zespołem Zappanone (na swoją prośbę) rozegrali towarzyski mecz z drużyną Naszego Radia, w skład której weszli juniorzy Warty Sieradz i piłkarki ULKS MOSiR. Główna rozgrywka zakończyła się remisem (między innymi dzięki celnym golom Månsa), jednak w rzutach karnych bronionych przez piosenkarza, lepsza okazała się drużyna z Polski. Meczowi przyglądali się fani, a po samym spotkaniu mieli oni szansę na wspólne zdjęcia z artystą i autografy od niego.

W końcu przyszedł czas i na sam koncert. Tuż po zespole Afromental na scenę wyszedł Måns i wspierający go zespół muzyczny Zappanone. Podczas trwającego godzinę występu artysta zaprezentował zgromadzonej w Sieradzu publiczności zarówno swoje najnowsze, nigdzie niepublikowane utwory (Primal, Wrong Decision, Hanging Onto Nothing), jak i najnowszy singiel – Fire In the Rain czy też piosenki z płyt Perfectly Damaged i Barcelona Sessions (Someday, Should’ve Gone Home, Beautiful Life, Live While We’re Alive, Broken Parts). Nie mogło zabraknąć starych piosenek, którymi artysta podbił niegdyś serca polskich fanów czyli Brother Oh Brother Cara Mia. Tę drugą piosenkę miłośnicy Eurowizji pamiętają ze szwedzkich preselekcji Melodifestivalen 2007. Nie był to jedyny eurowizyjny akcent. Na scenie wybrzmiało również Hope and Glory i oczywiście nie mogło zabraknąć przeboju Heroes, który dał artyście zwycięstwo w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2015 roku.

Måns od samego początku dawał z siebie wszystko na scenie, pokazał zaangażowanie i ogromną energię, którą jeszcze bardziej wzmagał aplauz zgromadzonej publiczności śpiewającej razem z artystą. Piosenkarz wielokrotnie zwracał się do fanów w języku polskim, a nawet przeprowadził w naszym języku cały dialog wraz z jednym z muzyków zespołu Zappanone – Peterem Zimnym (pochodzącym z Polski, ale mieszkającym w Szwecji). Artysta nie ukrywał swojego zadowolenia z tego, że może być ponownie w naszym kraju i mimo swojego zmęczenia, wyszedł po koncercie do czekającej na niego dużej grupy fanów i przed dłuższy czas pozował z nimi do zdjęć oraz rozdawał autografy. Dzień później podziękował za atmosferę na koncercie:

Dzienkuje bardzo Sieradz! What an audience, venue, stage and vibe. Poland soon again I hope! #openhairfestival

A post shared by Måns Zelmerlöw (@manszelmerlow) on

Nie był to pierwszy występ eurowizyjnej gwiazdy w naszym kraju. Można było zobaczyć go podczas koncertów Radia Eska – Hity na czasie (dwa razy w 2007 i raz w 2008), na Eska Music Awards (2008), Sopot Festival (2008) i gościnnie w programach Taniec z gwiazdami (2008) i Jaka to Melodia?  Måns Zelmerlöw wydał u nas płyty: Stand By For…, MZW, Barcelona Sessions (tylko w wersji digitalowej) i Perfectly Damaged, a jego utwory podbijały (i podbijają) polskie listy przebojów. Sam artysta nie ukrywa też swojej sympatii do Polski i polskich fanów, którym wielokrotnie dziękował za wsparcie.

Dla wszystkich, którzy przegapili koncert Månsa Zelmerlöwa podczas Open Hair Festival w Sieradzu, jest dobra wiadomość. Piosenkarz wystąpi jako gość specjalny już 28 sierpnia w Kielcach, podczas koncertu na Przebój Lata RMF FM i Telewizji Polsat w ramach Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji. Bilety są do nabycia tutaj. Zanim to jednak nastąpi, nie zapomnijcie obejrzeć galerii zdjęć z wizyty w Sieradzu.

Źródło: Facebook i Instagram Månsa Zelmerlöwa, openhair.pl, nasze.fm, magicznezakonczeniewakacji.pl, informacje własne
Zdjęcia.: Patrycja Pajor (eurowizja.org)

Galeria: