Mel Giedroyc i Måns Zelmerlöw, prowadzący Eurovision: You Decide, fot. BBC

7 lutego 2018, podczas rozgrywanego na żywo show You Decide, wyłoniony zostanie artysta, który będzie reprezentował Wielką Brytanię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Znamy prowadzących programu.

Stacje telewizyne BBC Two, BBC Studios oraz BBC Music poinformowały, że w środę 7 lutego odbędą się brytyjskie eliminacje do Eurowizji 2018. Koncert zostanie zorganizowany w hali koncertowej Brighton Dome – w tej samej, w której w 1974 roku po eurowizyjne Grand Prix sięgnął zespół ABBA – a transmisję na żywo zapewni stacja BBC Two.

Artystów, którzy powalczą o przepustkę do Lizbony, poznamy w styczniu. Podczas 90-minutowego show 7 lutego wybrzmi w sumie 6 konkursowych kompozycji. Wykonawców ocenią widzowie BBC Two oraz zebrane w hali jury. Po każdym występie panel ekspertów będzie udzielał krytycznych uwag i wskazówek odnośnie do prezentacji scenicznej w Lizbonie.

Program uświetnią też gościnne występy gwiazd, a poprowadzi go ponownie Mel Giedroyc, aktorka i prezenterka, fanka Eurowizji, współkomentatorka półfinałów Eurowizji 2015. U jej boku zobaczymy Månsa Zelmerlöwa, zwycięzcę Eurowizji 2015. Oboje są bardzo podekscytowani i wierzą w dobry wynik UK w Lizbonie. Bilety na brytyjskie eliminacje rozchodzą się bardzo szybko, możecie nabyć je w cenie £30.00 na stronie brightondome.org.

Podsumowanie ostatnich brytyjskich występów oraz wymogi stawiane piosenkom zgłaszanym do programu You Decide opisaliśmy tutaj. Przypomnijmy tegoroczny występ Lucie Jones w barwach UK. Zdobyła łącznie 111 pkt., które dały jej 15. lokatę.

Źródła: bbc.co.uk, huffingtonpost.co.uk, fot: bbc.co.uk

Poprzedni artykułAlicja Rega zaśpiewa na Eurowizji Junior po polsku
Następny artykułMacedonia weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...