Marcin Maciejczak podczas występu w finale The Voice Kids 3, fot. TVP

Marcin Maciejczak, zwycięzca trzeciej edycji The Voice Kids, jest faworytem fanów do reprezentowania Polski na Eurowizji Junior 2020. Aby jednak wystąpić na największej europejskiej scenie dla młodzieży, musi wygrać program Szansa na Sukces. Zapytaliśmy menadżerów wokalisty o to, czy weźmie udział w konkursie. Odpowiedź jest jednoznaczna! 

Marcin Maciejczak podbił serca widzów udziałem w programie The Voice Kids. Już po przesłuchaniu w ciemno było wiadomo, że nastolatek będzie bił się o zwycięstwo. Wyjątkowym, czystym i dojrzałym wykonaniem utworu I’ll Never Love Again z filmu Narodziny Gwiazdy zaskarbił sobie sympatię całej trójki trenerów The Voice’a. Ostatecznie trafił do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Jak burza przeszedł etap bitew i sing off, trafiając do finału, w którym okazał się najlepszy. Tam wykonał swój premierowy singiel Jak Gdyby Nic, który doczekał się już 8,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube.

Marcin Maciejczak a Eurowizja Junior 2020

Eurowizja nie jest tematem obcym dla wokalisty. W finale dziecięcego The Voice’a wykonał zwycięski utwór Conchity Wurst – Rise Like A Phoenix. Tuż po zakończeniu The Voice Kids Marcin Maciejczak wspominał w wywiadach, że jest zainteresowany pójściem w ślady Roksany Węgiel i Viki Gabor, i tym samym reprezentowaniem Polski na Eurowizji Junior.

Nie wiem, czy to jest jeszcze na 100% i czy to w ogóle jest realne, ale jest to jakieś tam moje małe marzenie.

Wzorem ubiegłego roku Telewizja Polska zdecydowała, że wybierze kolejnego przedstawiciela za pomocą formatu Szansa na Sukces. Tym samym, aby wziąć udział w konkursie, 14-letni wokalista musiałby wziąć udział w internetowym castingu przeprowadzonym przez TVP. W obliczu wielu pytań od fanów konkursu dotyczącym pojawieniem się nastolatka w programie, zapytaliśmy jego menadżerów, czy Marcin Maciejczak weźmie w nim udział. Odpowiedź wydaje się jednoznaczna.

Dziękujemy za zainteresowanie twórczością Marcina. Nie rozważamy udziału w programie „Szansa na Sukces”.

Tym samym, jeśli nadawca nie zmieni formy wyboru reprezentanta, Marcin Maciejczak nie wystąpi na Eurowizji Junior 2020.
Marcin Maciejczak, zwycięzca The Voice Kids 3, oraz jego trener w programie, Dawid Kwiatkowski, fot. TVP / The Voice Kids

Marcin Maciejczak – kariera po The Voice Kids

Po finale programu The Voice Kids 14-letni wykonawca nagrał cover kompozycji Billie Eilish No Time To Die. 25 maja ukazała się składanka Śpiewajmy razem, na której znalazł się utwór Marcina Maciejczaka – Jak Gdyby Nic. Na płycie są także piosenki innych młodych gwiazd – Viki Gabor, Roksany Węgiel, Zuzy Jabłońskiej i 4Dreamers. 12 czerwca nastoletni artysta wydał kolejny singiel, pt. Deszcz i Bez. Dwa tygodnie później opublikował do niego teledysk. To jednak nie koniec muzycznych niespodzianek. Jak zapowiada management piosenkarza, premiera kolejnego kawałka nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

https://www.instagram.com/p/CClVl-QBMm5/