Marcin Maciejczak, zwycięzca The Voice Kids 3, oraz jego trener w programie, Dawid Kwiatkowski, fot. TVP / The Voice Kids

Marcin Maciejczak, zwycięzca The Voice Kids, to objawienie trzeciej edycji tego programu. Czy pójdzie szlakiem Roksany Węgiel oraz Viki Gabor i wystąpi na Eurowizji Junior 2020? Co wiemy o konkursie?

Choć do finału Eurowizji Junior 2020 pozostało aż dziewięć miesięcy, wiemy coraz więcej o nachodzącej edycji konkursu. W sobotę podczas finału The Voice Kids prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, zapowiedział starania o organizację widowiska po raz kolejny. Dodał, że rozmowy zaszły bardzo daleko, a ostateczna informacja zostanie podana na dniach. Wczoraj Gazeta Wyborcza ogłosiła nieoficjalnie, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się, zgodnie z przewidywaniami fanów, w krakowskiej Tauron Arenie.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Mamy wypowiedź prezesa Kurskiego!

Marcin Maciejczak o Eurowizji Junior 2020

Podczas finału The Voice Kids usłyszeliśmy nie tylko deklaracje z ust prezesa Kurskiego. Zwycięzca programu, 13-letni Marcin Maciejczak w wywiadzie dla serwisu Pomponik.pl przyznał, że jest zainteresowany udziałem w Eurowizji Junior 2020.

Nie wiem, czy to jest jeszcze na 100% i czy to w ogóle jest realne, ale jest to jakieś tam moje małe marzenie.

Marcin Maciejczak potwierdził, że nie boi się występu na największej muzycznej scenie dla nastolatków. Dodał także, że wyobrażał sobie już swoją eurowizyjną przygodę. Jednocześnie zadeklarował, że jeśli wybór polskiego reprezentanta znów będzie opierał się na formacie Szansy na Sukces, weźmie udział w programie.

Marcin Maciejczak: kim jest zwycięzca The Voice Kids 3?

Marcin Maciejczak to 13-latek z Bartochowa, wsi nieopodal Sieradza. Śpiewa od przedszkola i jak wyznali rodzice, już od dziecka sięgał po trudny repertuar, w tym piosenki Anny German czy Violetty Villas. Podczas przesłuchań w ciemno w programie The Voice Kids oczarował trenerów oraz publiczność wzruszającym wykonaniem utworu Lady Gagi I’ll never love again. Chłopak trafił do drużyny Dawida Kwiatkowskiego, który przyznał, że widzi w nim siebie z dawnych lat. Marcin Maciejczak ma nie tylko niezwykłą barwę głosu, ale i własny styl. Dotychczas do nagrywanych utworów podchodził bardzo kreatywnie, samodzielnie realizując do nich amatorskie teledyski.

Kolejne etapy programu przyniosły mu kolejne sukcesy. W finale wyśpiewał sobie zwycięstwo m.in. przebojem zwyciężczyni Eurowizji 2014, Conchity Wurst. Zgodnie z tradycją programu zaprezentował też swój pierwszy singiel, który napisał duet: Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek. Autorzy są dobrze znani fanom Eurowizji jako twórcy Superhero Viki Gabor czy Empires Alicji Szemplińskiej. Utwór Jak Gdyby Nic w ciągu dwóch dni od premiery studyjnej wersji doczekał się prawie 1,5 miliona odtworzeń. Popularność i zainteresowanie młodym wykonawcą potwierdzają także wyniki głosowania internautów, którzy przyznali Marcinowi Maciejczakowi specjalną nagrodę w programie.

https://www.instagram.com/p/B89OxxZhT3r/

Źródła: pomponik.pl, pytanienasniadanie.tvp.pl, voicekids.tvp.pl, wprost.pl, wyborcza.pl