Pomimo natłoku przygotowań przed finałem polskich preselekcji narodowych, jedna z faworytek – Margaret – znalazła chwilę, by krótko odpowiedzieć na nasze pytania! Zapraszamy do lektury wywiadu!

Piosenka Cool Me Down Margaret to jedna z najpopularniejszych propozycji w finale polskich preselekcji narodowych. Utwór ma już prawie 2 miliony wyświetleń na YouTube, a wokalistka była najczęściej wyszukiwaną postacią świata rozrywki na Google.

Czy ogromna popularność piosenki napisanej przez doświadczonych twórców ze Szwecji sprawi, że Polskę w Sztokholmie reprezentować będzie właśnie Małgosia? Dowiemy się tego już 5 marca, a tymczasem spytaliśmy wokalistkę o parę kwestii związanych ze zbliżającym się finałem.

Jaka była Twoja pierwsza reakcja, gdy dowiedziałaś się, że Twój utwór Cool Me Down trafił do finału polskich preselekcji?

Duży uśmiech 🙂

Dlaczego zdecydowałaś się na start w polskich preselekcjach i co (lub kto) miało na to wpływ?

Wpływ na moją decyzję miała przede wszystkim piosenka. Ja bardzo lubię ten numer, lubię do niego wstawać i do niego tańczyć. Pomyślałam sobie, że jeśli sie uda, to fajnie byłoby pokazać ten utwór Europie.

Utwór sprawił, że mówi o Tobie cała Polska, ale i Europa, ponieważ z dnia na dzień szanse naszego kraju na zwycięstwo w Eurowizji bardzo wzrosły! Jak myślisz, z czego to wynika?

Nie mam pojęcia 🙂

Utwór Cool Me Down jest dziełem wielu twórców, w tym m.in. Arasha, który ma ogromne doświadczenie i osiągnął sukces na Eurowizji. Jak doszło do współpracy z nimi i jakie otrzymałaś od nich wskazówki?

Z Arashem znamy sie od kilku lat, jesteśmy w tej samej wytwórni muzycznej. To po prostu się stało, została stworzona piosenka, padł pomysł Eurowizji. Wszystko wydarzyło się bardzo spontanicznie.

W Polsce jesteś już bardzo dobrze znana. Co powinni o Tobie wiedzieć Europejczycy? W jaki sposób mogłabyś ich przekonać do swojej muzyki?

Myśle, że w mojej twórczości jest dużo spontanu, humoru i uśmiechu. Myślę, że to coś co da się lubić.

Jakie masz plany wobec występu podczas finału preselekcji? Możesz nam zdradzić, jak wyglądają Twoje przygotowania? Czy zamierzasz przygotować teledysk do piosenki?

Wystep do preselekcji cały czas się tworzy, będą tancerze, ja również coś tam poruszam nóżką 🙂 Nie chcę za wiele zdradzać 🙂

Czy jesteś fanką Eurowizji? Jakie są Twoje ulubione utwory konkursowe?

Zeszłoroczny wygrany Måns Zelmerlöw i jego Heroes to utwór, który mocno zapamiętałam, taka samo jako Loreen i jej numer Euphoria. Jednak mnie ciągnie do tej Szwecji… (śmiech)

Czy chciałabyś przekazać parę słów czytelnikom portalu Eurowizja.org, którzy na pewno będą śledzić preselekcje 5 marca?

Bawcie się dobrze i nie zapominajcie, że ten konkurs to tylko konkurs 🙂

Rozmowę przeprowadził Maciej Błażewicz. 

3 KOMENTARZE

  1. Zapytaliście Margaret o teledysk, ale przecież teledysk już jest! Tylko, że rysunkowy, bardzo ciekawy, oryginalny i efektowny. Przynajmniej tak mi się wydaje, że to jest teledysk 🙂 . Na chwilę obecną nie widzę potrzeby tworzenia czegoś więcej. No chyba, że Margaret wygra te preselekcje – wtedy może się coś takiego przydać (tzn. bardziej tradycyjny teledysk, np. z tancerzami, w jakimś fajnym otoczeniu, dużo ognia 🙂 , itp.), ale niekoniecznie.

    Ostatnie zdanie Margaret w tym wywiadzie – super! Bardzo słuszna puenta, oddająca sens Eurowizji!

  2. Pora aby ktos tez załatwił profesjonalną prezentacje na scenie. Bo to wbrew pozorom bardzo wazne. Mozna miec swietną piosenke a swoim wyglądem, mimiką, makijazem, strojem, tanczącymi pajacami, zawalic impreze, bo cos bedzie ludziom nie pasowac. Tu trzeba duzo miedzynarodowego wyczucia.
    No ale najpierw trzeba wygrac polskie eliminacje. Osobiscie bym troche odrihanił te piosenke, zeby to nie była jedynie kopia.