Margaret wystąpi w Melodifestivalen 2019? W czwartek rano fanów zelektryzowała informacja dotycząca rzekomego udziału polskiej piosenki w szwedzkich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Wielbiciele zastanawiają się, czy doniesienia szwedzkiego dziennika okażą się prawdą.

W czwartek we wczesnych godzinach porannych tabloid Aftonbladet opublikował nazwiska trzech artystów, którzy są o krok od wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu Melodifestivalen.  Dla polskich fanów najważniejszym nazwiskiem na liście z pewnością jest Margaret, która według tabloidu może ponownie stanąć w szranki ze szwedzkimi artystami.

Tabloid donosi, że podczas ostatniej edycji Melodifestivalen telewizja SVT nie do końca wierzyła w sukces Polki w konkursie. Jak się później okazało, Margaret z piosenką In My Cabana poradziła sobie całkiem nieźle, zajmując 3. miejsce w półfinale, dzięki czemu zakwalifikowała się do koncertu drugiej szansy (szw. andra chansen). Pokonała w nim swojego rywala, Moncho, i dotarła do stawki finałowej Melodifestivalen jako pierwszy obcokrajowiec od 2005 roku oraz jako drugi w historii całego konkursu. W finale Margaret zajęła 5. miejsce u jurorów oraz 10. u widzów, plasując się ostatecznie na 7. miejscu z 103 punktami na koncie.

Informatorzy tabloidu wskazują, że wszystko jest obecnie w rękach Margaret oraz jej managementu. Jeśli tylko polska piosenkarka zechce wziąć udział w kolejnej edycji Melodifestivalen, nadawca SVT najprawdopodbniej zapewni jej miejsce w stawce.

Dwoma innymi nazwiskami są weterani konkursu: 74-letnia Ann Louise Hanson, dla której byłby to czternasty konkurs, oraz Magnus Carlsson, który walczyłby o reprezentowanie Szwecji już po raz dziewiąty. Warto zauważyć, że cała trójka to nazwiska, które nie znajdują się jeszcze na „pewnej” liście tabloidu. Obecnie potwierdzonych przez tabloid zostało czterech wykonawców: Wiktoria Johansson, Nano, Oscar Enestad oraz Avingarna.

Oficjalne potwierdzenie wszystkich artystów nastąpi pod koniec listopada.

Źródło: Aftonbladet  Foto: SVT

1 KOMENTARZ

  1. […] W tym roku za konsultacje scenariusza będzie odpowiadać Edward af Sillén. Sillén był wielokrotnie zaangażowany w produkcje Melodifestivalen (2009, 2010, 2012, 2013, 2016). Odpowiadał też za scenariusz Konkursu Eurowizji (2013, 2016). Melodifestivalen rozpocznie się 2 lutego w Göteborgu i zakończy się finałem 9 marca w Sztokholmie. Znamy również pierwsze doniesienia o możliwych uczestnikach: TUTAJ i TUTAJ. […]