To nie koniec eurowizyjnych niespodzianek dla polskich fanów. Najpierw swój udział w Krajowych Eliminacjach 2016 potwierdziła Edyta Górniak, a teraz swoje zgłoszenie do udziału w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji potwierdziła Margaret!

Podobnie jak Górniak, piosenkarka potwierdziła swoje zgłoszenie podczas rozmowy w audycji RMF FM. Jak przyznała:

Tytuł mojej piosenki to Cool Me Down. Jest to piosenka niby eurowizyjna, ale bardziej moja. Zdecydowałam się na udział w preselekcjach, bo myślę, że to dobra piosenka i mam nadzieję, że się spodoba. Jej premiera odbędzie się już niedługo.

Ogłoszenie Margaret z pewnością sprawiło radość wielu obserwatorom Konkursu Piosenki Eurowizji, którzy od kilku lat typowali piosenkarkę jako najlepszą kandydatkę do tytułu reprezentantki Polski w tym widowisku. Po wielokrotnych odmowach oraz deklaracjach zaprzeczających jej zainteresowaniu Eurowizją, artystka zdecydowała się wreszcie spróbować swoich sił.

Krajowe Eliminacje 2016 odbędą się 5 marca br. Lista finalistów koncertu będzie opublikowana 16 lutego, zaś o tym, kto się na niej znajdzie, zdecyduje specjalna Komisja Konkursowa. Jak wiadomo, do tej pory do udziału w selekcjach zgłosili się m.in. Michał Szpak, Agnieszka Twardowska, Iza Kowalewska, Katarzyna „Stashka” Stasiak oraz Michał Kasprzak, członek OGAE Polska.

61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 10, 12 i 14 maja 2016 roku w hali Globen Arena w Sztokholmie dzięki zwycięstwu Månsa Zelmerlöwa, reprezentanta Szwecji z przebojem Heroes w finale jubileuszowego widowiska.

źródło: RMF FM; fot.: Commons (Dawid Sobarnia)

10 KOMENTARZE

    • Z tą Stashką, to chyba żartujesz…Kilka słów wypowiedzianych w Teleexpressie i wygrana w jakimś tam malutkim festiwaliku, nie robią z człowieka gwiazdy… Jeśli wszystko ułoży się tak jak powinno, to walka rozegra się między Edytą ,a Margaret, reszta to tło.