Polska propozycja pokonała piosenki z 22 krajów. Na drugim miejscu znalazła się Szwecja, a na trzecim – Izrael.

Co roku kluby fanów Konkursu Eurowizji organizują internetowe głosowanie na najlepszą piosenkę, która nie wygrała preselekcji. W tym roku OGAE Second Chance Contest organizował klub Włoski dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu Neka z piosenką Fatti avanti amore [posłuchaj]. W głosowaniu wzięło udział 33 klubów (22 wystawiających piosenki oraz 11 wyłącznie z prawem głosu). Liczba wszystkich członków klubów OGAE sięga około 10 tysięcy (stan na 2014).

Polski oddział OGAE zdecydował się wystawić piosenkę Cool me down w wykonaniu Margaret. O polskim wyborze więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Oto wyniki pierwszej dziesiątki:

 1. Polska: Margaret – Cool me down (277 punktów)
 2. Szwecja: Wiktoria – Save me (244 punktów)
 3. Izrael: Ella Daniel – Somebody out there (190 punktów)
 4. Włochy: Patty Pravo – Cieli immensi (165 punktów)
 5. Norwegia: The Hungry Hearts feat. Lisa Dillan – Laika (137 punktów)
 6. Estonia: Laura – Supersonic (120 punktów)
 7. Reszta Świata (Węgry): Kállay Saunders Band – Who we are (120 punktów)
 8. Finlandia: Mikael Saari – On it goes (119 punktów)
 9. Ukraina: The Hardkiss – Helpless (101 punktów)
 10. Niemcy: Avantasia – Mystery of a blood red rose (86 punktów)

Całość głosowania można obejrzeć TUTAJ.

To już kolejny sukces jednej z naszych preselekcyjnych piosenek. Cool me down dotarło do 1. miejsca najczęściej granych piosenek w Polsce. Ta piosenka znalazła się też na 8. miejscu w Rumunii, 36. miejscu w Szwecji. Dodatkowo, singiel Cool me down zdobył podwójną platynę w Polsce oraz status złota w Szwecji. Margaret pojawiła się także podczas szwedzkich koncertów Sommarkrysset, Lotta på Liseberg, Rockbjörnen oraz serii letnich koncertów szwedzkiego radia RIX Fm.

Cool me down to piosenka autorstwa Roberta Uhlmanna, Arasha Labafa (ESC 2009 – Azerbejdżan), Alexa Papaconstantinou, Anderza Wrethova, Viktora Svenssona oraz Linnei Deb (ESC 2013, 2015 – Szwecja).

Dzięki zwycięstwu Margaret za organizację przyszłorocznego OGAE Second Chance Contest będzie odpowiadać OGAE Polska.

Źródło: OGAE Włochy, wikipedia, ESCInsight

2 KOMENTARZE

 1. Fajnie, gratuluję! Ogólnie, w TOP 10 tegoż głosowania znalazły się naprawdę świetne piosenki (włącznie z naszą, oczywiście)! Znam wszystkie, bo chyba po raz pierwszy śledziłem KAŻDE preselekcje oraz wybór (oprócz albańskich – nie, że nie chciałem – po prostu zacząłem dopiero w styczniu 🙂 ).

  Tylko taka mała uwaga (choć to raczej do TVP, niż do OGAE 😉 ). Trzeba było wybrać Margaret wewnętrznie – teraz nie ma co narzekać na pana Michała Szpaka, który wygrał demokratyczne preselekcje oraz naprawdę świetnie nas zaprezentował. To przykre, że nawet w naszym kraju niezbyt intensywnie się go promuje… trochę nie rozumiem, dlaczego tak jest (rozgoryczenie po przegranej Margaret wydaje mi się zbyt dziecinnym powodem, chociaż… ) a przecież on ma naprawdę ogromny talent!