Reprezentantka Ukrainy z 59. Konkursu Piosenki Eurowizji, Marija Jaremczuk, nagrała nową piosenkę zatytułowaną В чистом поле (In chistіm polі, pol. W otwartym polu), do którego nakręciła również teledysk. Jakie przesłanie niesie jej nowy utwór?

Marija w teledysku jest reprezentantką wszystkich kobiet, które kochały i straciły przedwcześnie ukochanych podczas wojny. Wokalistka występuje w klipie w sukni ślubnej z głębokim dekoltem, jej głowa zdobi długi welon i lekko potargane włosy, a ją samą otaczają dziewczęta ubrane w stroje ślubne. W kulminacyjnym momencie klipu dowiadujemy się, że mimo ubioru Mariji – ślub nie odbędzie się, gdyż ukochany zginął na wojnie, na tytułowym „otwartym polu”.

Dla wokalistki В чистом поле to ważny utwór, co podkreśliła w jednym z wywiadów:

„Od pierwszej nuty do ostatniej piosenka jest pełna prawdy. Prawdę o życiu bardzo subtelnie pokazał reżyser Alan Badoev. I tę prawdę wcielił w życie autor piosenki Sergei Dotsenko. A ja czekałam z niepokojem na to, co powstanie z naszej pracy, bo dla mnie osobiście to najbardziej oczekiwany utwór, jaki zrobiłam.”

To pierwsza współpraca piosenkarki z rosyjskim, uznanym producentem teledysków, Alanem Badevem, który na swoim blogu napisał, że praca nad dziełem nie była łatwa, gdyż zależało mu na tym, by aktorzy w klipie byli autentyczni oraz, by widzowie uwierzyli w przedstawioną historię. Sam utwór został w całości zaśpiewany po ukraińsku. Premiera teledysku miała miejsce 20 sierpnia br. na ukraińskim kanale muzycznym M1. Wokalistka opublikowała także zdjęcia oraz video na swoim oficjalnym Instagramie oraz na kanale na YouTubie.

Marija to ukraińska piosenkarka, córka ludowego artysty Nazara Yaremchuka, finalistka programu telewizyjnego Голос страны (Holos Krainy, ang. The Voice of the Country), reprezentantka Ukrainy w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku w Kopenhadzie, gdzie dzięki piosence Tick-Tock zajęła 6. miejsce zdobywając 113 punktów.

Źródło: glavnoe.ua, lime.apostrophe.com.ua

Zdjęcie: bestin.ua