Za nami kolejny finał narodowy. Szwajcaria – podobnie jak miało miejsce w latach ubiegłych – zorganizowała kilkuetapowe selekcje. Triumfatorką okazała się Mélanie René, która w Wiedniu wykona utwór „Time To Shine”.  

Sezon preselekcyjny z każdym dniem nabiera większego tempa. Dzisiaj został zorganizowany finał szwajcarskich selekcji do 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie Entscheidungsshow 2015 wzięło udział sześciu uczestników, którzy najpierw przeszli etapy wewnętrznych selekcji oraz półfinału, czyli tzw. rundy Expert Check. Podczas dzisiejszego finału artyści wykonali swoje konkursowe kompozycje oraz covery wybranych przez siebie utworów. Gościem specjalnym była laureatka zeszłorocznej edycji Eurowizji, Conchita Wurst, która wykonała swój eurowizyjny przebój.

Decyzję o tym, kto ostatecznie otrzymał złoty bilet do Wiednia zadecydowali wspólnie telewidzowie oraz panel ekspertów, stosunkiem głosów 50/50. Po zsumowaniu głosów tegoroczne szwajcarskie preselekcje wygrała Mélanie René, która w stolicy Austrii wykona utwór Time To Shine. Nowa reprezentantka Szwajcarii została wytypowana do selekcji z ramienia francuskojęzycznej stacji RTS – jest również pierwszą artystką tej stacji, która zwyciężyła preselekcje. Wokalistka pokonała m.in. faworyzowaną Tizianę, utalentowaną Lucię Chery, czy chociażby uwielbiany przez szwajcarskich słuchaczy zespół Timebelle. Poniżej prezentujemy utwór, który w maju zostanie zaprezentowany eurowizyjnej publiczności:

https://www.youtube.com/watch?v=PrIxRHGIwsU

Źródło: srf.ch, inf. wł., youtube.com

Zdjęcie: rts.ch

3 KOMENTARZE

  1. Strasznie mi się podoba piosenka szwajcarska. Najbardziej chciałem, aby właśnie wygrała Melanie, ale nie wierzyłem, że jej się uda. Jednak cuda się zdarzają. Fajny refren, melodia, świetnie zaśpiewane, a dodatkowo nowoczesne brzmienia 🙂