Dzisiaj wieczorem Oslo Spektrum zostanie rozgrzane do czerwoności.  Norwegia wybiera swojego reprezentanta! 

Jest to pierwszy rok kiedy Jan Fredrik Karlsen jest odpowiedzialny za norweskie selekcje – Melodi Grand Prix. Karlsen zaczynał jako dziennikarz muzyczny oraz menadżer wielu popularnych wykonawców. Jan Fredrik był też jurorem w norweskich wersjach programów Idol oraz X Factor.

Tak jak w zeszłym roku finał rozegra się pomiędzy dziesiątką wykonawców. Widzowie zdecydują, która najlepsza czwórka znajdzie się w drugie rundzie głosowania. Tam o zwycięzcy zadecyduje jury regionalne oraz widzowie. Preselekcje poprowadzi zeszłoroczna para – Silya Nymoen i Kåre Magnus Bergh.

Finał rozpocznie się o godzinie 20:55 i będzie można go śledzić TUTAJ lub TUTAJ.

Zapoznaj się z tegorocznymi uczestnikami i ich propozycjami TUTAJ.

Uczestnicy wystąpią w następującej kolejności:

 1. The Hungry Hearts Feat. Lisa Dillan – Laika
 2. Stage Dolls – Into the fire
 3. Stine Hole Ulla – Traces
 4. Makeda – Stand up
 5. Pegasus – Anyway
 6. Freddy Kalas – Feel Da Rush
 7. Laila Samuels – Afterglow
 8. Elouiz – History
 9. Suite16 – Anna Lee
 10. Agnete – Icebreaker

Jako goście wystąpi zeszłoroczni zwycięzcy – Mørland oraz Debrah Scarlett ze swoimi solowymi projektami.

Kto może wygrać selekcje? Wszystko wskazuje, że największą faworytką jest weteranka konkursów wszelakich – Agnete. Młoda wokalistka zdecydowanie deklasuje swoich rywali w zakładach bukmacherskich. Tym, który może jej zagrozić jest popularny Freddy Kallas. Jego propozycja ma już ponad 3 miliony odsłuchań na platformie Spotify.  Vivi Stenberg, producentka MGP 2013-2016, jako zwycięzcę typuje Agnete. Natomiast jej osobistym faworytem jest Laila Samuels. Ikona Eurowizji w Norwegii, wieloletni komentator, Jostein Pedersen stawia na grupę The Hungry Hearts.

Źródła: NRK, VG, Dagbladet, escnorge.

1 KOMENTARZ

 1. Piosenka Agnete jest beznadziejna – tzn. muzyka początkowo bardzo dobra, ale ogólnie bardzo źle i chaotycznie jest to zrobione – męczy to uszy. To przejście z jednego klimatu (styl jakby Loreen) do drugiego (bardzo popowy refren) – coś okropnego! Mam wrażenie, jakby połączono tu dwie piosenki – jedną bardzo dobrą, drugą przeciętną, a połączenie to wyszło naprawdę tragicznie! Freddy Kallas – jeśli to on ma tą Agnete pokonać, to oby tak się stało, bo ma bardzo fajny utwór (fajnie by pasował do naszej Margaret 🙂 ). Ja bym jeszcze wskazał Stine Hole Ullę, The Hungry Hearts feat. Lisa Dillan oraz Makedę.