Melodi Grand Prix 2021: czas na czwarty półfinał! Oglądaj już dziś.

Melodi Grand Prix, czwarty półfinał 2021

Melodi Grand Prix 2021, uczestnicy czwartego półfinału. Fot. NRK

Trzy półfinały Melodi Grand Prix 2021, czyli norweskich selekcji do Eurowizji 2021, już za nami. Do finału trafili już Blåsemafian i Hazel , Raylee oraz Emmy. Oto kolejna czwórka, która już dziś wystąpi w czwartym półfinale. Kim są uczestnicy?

W każdym z półfinałów występuje czwórka artystów. Na początku programu prowadzący losują kolejność ich występów oraz podział na pary. Zwycięzca każdej z nich awansuje do finałowego duelu. Artysta, który uzyska więcej głosów przechodzi do finału. Pozostała trójka ma szansę jeszcze walczyć o wyjazd do Rotterdamu w dogrywce. Ta już 15 lutego.

Melodi Grand Prix 2021: skład czwartego półfinału

W czwartym koncercie półfinałowym wystąpią:

Transmisja czwartego półfinału Melodi Grand Prix 2021 6 lutego od 19:50 na stronie internetowej NRK. Widzowie z Polski mogą również decydować o tym, kto awansuje do finału. Wystarczy zalogować się do aplikacji na stronie NRK. W każdym z dueli można oddać maksymalnie trzy głosy.

Prowadzący Melodi Grand Prix 2021: Kåre Magnus Bergh, Ingrid Gjessing Linhave og Ronny Brede Aase fot. Julia Marie Naglestad / NRK

Melodi Grand Prix 2021: kim są uczestnicy czwartego półfinału?

Landeveiens Helter

W skład nowego norweskiego boysbandu wchodzą Rune Rudberg, Dag Ingebrigtsen, Lars Erik Blokkhus i Stian Staysman Thorbjørnsen. Nie ma w tym kraju miejsca, w którym zespół by nie grał. Pierwszą ich piosenką jako zespołu jest All That, która opowiada o życiu wartym przeżycia, pomimo pewnych niepowodzeń. Chłopaki mają nadzieję, że ludzie, którzy mogli doświadczyć mrocznych stron życia, poczują się trochę lepiej po usłyszeniu ich kawałka. Trzech z czterech członków zespołu uczestniczyło wcześniej w Melodi Grand Prix, podczas gdy dla Daga Ingebrigtsena jest to jego debiut. Staysman osiągnął najlepszy wynik, zajmując trzecie miejsce w 2015 roku. Z tej okazji ma wytatuowane logo widowiska.

KiiM

Kim Rune Hagen ma 30 lat. Urodził się w Porsgrunn, dorastał w Heddal w Telemark, a teraz mieszka w Notodden. KIIM debiutował zajmując trzecie miejsce w norweskim Idolu w 2007 roku. Występował w takich formatach jak: The Voice, Beat for beat i Allsang on the border. Przez kilka lat był aktywny w zespole Spinning Foundation. Grupa jest znana m.in. z napisania hymnu kibiców Teraz wróciliśmy do domu dla drużyny piłkarskiej Odd Grenland. W ostatnich miesiącach myślał o rozstaniu z muzyką i rozpoczęciu kariery agenta nieruchomości. Dziś bierze udział w Melodi Grand Prix z napisaną przez siebie piosenką o osobistych doświadczeniach i uczuciach.

Royane

Royane ma 28 lat, pochodzi zarówno z Hiszpanii, jak i Maroka. Gdy miała dziewięć lat, przeniosła się do Norwegii. Przez całe życie była związana z muzyką, ale przez ostatnie dwa lata całkowicie poświęciła się jej. Inspiracje Royane są zróżnicowane, ale najczęściej obejmują silne i niezależne kobiety, zarówno te z kraju, jak i za granicy. Wydała kilka singli od czasu swojego debiutu z Antidote for Love w 2019 roku. Niektórzy znają Royane z TikToka i Instagrama, gdzie pojawia się ze swoim charakterystycznym stylem i humorem.

Royane jest niezależną artystką, która sama odpowiada za większość etapów produkcji swoich utworów i teledysków – sama tworzy kreacje, fryzury czy makijaż. Jest dla siebie wszystkim, zespołem kreatywnym złożonym z managera, producenta i kamerzysty. Opisuje siebie jako perfekcjonistkę, która nie poddaje się, dopóki muzyka nie stanie się taka, jaką chce, zarówno pod względem jakości, jak i oryginalności.

Marianne Pentha & Mikkel Gaup

Marianne ma 40 lat i pochodzi z Os in Østerdalen, a Mikkel Gaup to 53-latek z Alta. Ich propozycja jest drugą w Melodi Grand Prix 2021 zawierającą elementy joiku. Duet zna się całe życie i tak naprawdę są też ze sobą spokrewnieni. Współpracowali przy kilku projektach, a prace nad piosenką Pages rozpoczęli już w 2017 roku.

Marianne Pentha przez lata była chórzystką kilku największych artystów w kraju, zarówno na płytach, jak i podczas tras koncertowych. W ostatnich latach brała udział w wielu formatach telewizyjnych m.in. The Voice, Beat for Beat, Good Morning Norway i Summer Open. Marianne wydała dwa albumy z zespołem Ánnásuolo, a w 2019 roku dostała swoją pierwszą podwójną rolę jako głos Elsy w Krainie Lodu 2. Z kolei pierwszym joikiem Mikkela Gaupa była mała sekwencja, którą nakręcił w nominowanym do Oscara filmie Czarodziej z 1987 roku. Zagrał tam także główną rolę. Od tamtej pory znany głównie dzięku występom w filmach i serialach telewizyjnych.

Melodi Grand Prix 2021: kogo zobaczymy w Wielkim Finale?

W trakcie najbliższego półfinału finałową piosenkę World On Fire, przedstawi Atle Pettersen, zainspirowany twórzością Justina Timberlake’a. W finale udział mają już zapewniony KEiiNO, TIX, Stavangerkameratene, Kaja Rode, Atle Pettersen, Rein Alexander. Awans wywalczyli do tej pory Blåsemafian i Hazel, Raylee oraz Emmy. Dołączą do nich laureaci z pozostałych koncertów i specjalnego odcinka dogrywkowego. Finał tegorocznej Melodi Grand Prix 2021 odbędzie się 20 lutego w H3 arena w Fornebu leżącym obok Oslo.

Norwegia w Konkursie Piosenki Eurowizji


Norwegia zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1960 roku, a od tego czasu konkursem zajmuje się nadawca publiczny NRK. W ciągu swojej blisko 60-letniej historii, kraj wygrał trzykrotnie: w 1985 (Bobbysoks La det swinge), w 1995 (Secret Garden Nocturne) oraz w 2009 (Alexander Rybak Fairytale). W swojej historii konkursowej Norwegia posiada także największą liczbę ostatnich miejsc. Norwegowie zamykali stawkę w latach: 1963, 1969, 1974, 1976, 1978, 1981, 1990, 1997, 2001, 2004, 2012. Na Eurowizji 2020 kraj miała reprezentować Ulrikke, jedna z automatycznych finalistek, która w ostatecznym starciu pokonała Kristin, laureatkę jednego z półfinałów. Z powodu pandemii koronawirusa, konkurs w Rotterdamie nie doszedł do skutku.

Norwegia: Emmy. Finalistka trzeciego półfinału MGP 2021, fot: Julia Marie Naglestad/NRK

Exit mobile version