Przed nami kolejne norweskie zmagania.

Wczoraj wieczorem poznaliśmy pierwszych trzech finalistów norweskiego Melodi Grand Prix: Mo, Linnea Dale oraz Dina Misund. Dzisiaj dowiemy się jaka trójka wykonawców do nich dołączy. Podczas programu transmitowanego z Folketeatret oprócz występów uczestników, prowadzone były rozmowy z przedstawicielami stacji radiowych czy organizacji zajmujących się eksportem norweskiej muzyki. Tematem tych rozmów był potencjalny, krajowy lub zagraniczny sukces piosenek biorących udział w MGP. Specjalna sekcja programu była poświęcona analizie popularności wykonawców w mediach społecznościowych.

Opinie dotyczące nowego formatu są podzielone. Fani narzekają na poziom piosenek oraz oderwanie od kontekstu eurowizyjnych, Z drugiej strony dziennik Verdens Gang pozytywnie odnosi się wykorzystania MGP jako platformy dla młodych wykonawców.

A oto kolejna piątka uczestników, która będzie walczyć o finał:

1. Cir.Cuz – Hele verden (posłuchaj)

2. Martine Marbel – Right Now (posłuchaj)

3. Oda & Wulff – Sing (posłuchaj) [2. miejsce]

4. Knut Kippersund Nesdal – Taste of You (posłuchaj) [1. miejsce]

5. Charlie – Hit Me Up (posłuchaj) [3. miejsce]

 

Transmisję będzie można śledzić TUTAJ. Przekaz rozpocznie się o godzinie 20:05.

Update: powyżej prezentujemy kto awansował do finału.

 

Źródło: NRK, Verdens Gang

 

1 KOMENTARZ

  1. Najlepsza niestety ta co nie przeszła dalej, czyli Martine Marbel – Right Now. Piosenki, które przeszły dalej są takie sobie. No nie wykluczam, że komuś się mogą bardzo spodobać 🙂 jak dla mnie taka średnia półka.