Czas na kolejne emocje związane ze szwedzkimi preselekcjami do Konkursu Piosenki Eurowizji – już dziś półfinał numer dwa!

Tydzień temu w Malmö ruszyły najbardziej wyczekiwane selekcje krajowe, przykuwające uwagę fanów na całym świecie – Melodifestivalen. Wielka faworytka pierwszego półfinału, Helena Paparizou nie zdołała awansować bezpośrednio do finału – aby tam się znaleźć, będzie musiała przebrnąć jeszcze przez rundę dogrywkową Andra chancen. Awans bezpośredni wywalczyli za to YOHIO oraz Ellen Benediktson. Czy dzisiejszy półfinał również czymś nas zaskoczy?

W stawce znajdują się dwa nazwiska doskonale już znane fanom szwedzkich selekcji – jest to Sanna Nielsen, która zajęła drugie miejsce w 2008 roku, oraz Martin Stenmarck, który wygrał całe Melodifestivalen w roku 2005 i reprezentował Szwecję na Eurowizji w Kijowie. Jeśli chodzi o ciekawe postacie tego półfinału, warto także wspomnieć o zespole Little Great Things, który tworzą Charlie i Felix Grönvall – wnuczkowie Benny Anderssona, członka zespołu ABBA.

Tradycyjnie, dwóch wykonawców z największą ilością głosów od widzów awansuje bezpośrednio do finału, który odbędzie się 8 marca w Sztokholmie, natomiast zdobywcy miejsca 3. i 4. otrzymają jeszcze szansę na walkę w Andra chancen, 1 marca w Lidköping. Bukmacherzy  w dzisiejszym półfinale zdecydowanie stawiają na wygraną Sanny Nielsen. O drugie miejsce walczyć natomiast mają zespół JAM oraz Martin Stenmarck.

Dzisiejszy koncert odbędzie się w Cloetta Center w Linköping – szwedzkim mieście położonym o około 200km na południowy wschód od Sztokholmu. Mieszka tam niecałe 100 tysięcy mieszkańców.

Drugi półfinał Melodifestivalen 2014 rozpocznie się już o godzinie 20:00. Bezpośrednią transmisję obejrzeć będzie można na oficjalnej stronie szwedzkiego nadawcy – svt.se/melodifestivalen.

Czy faworyci zdołają awansować bezpośrednio do finału? Czym tym razem zaskoczą nas szwedzi? Czy prowadzącym uda się lepiej niż przed tygodniem wejść w rolę gospodarzy wieczoru? Odpowiedzi na wszystkie pytania poznamy już dziś wieczorem!

Źródło: svt.se

1 KOMENTARZ