Dzisiaj wieczorem osiem propozycji zawalczy o ostatnie cztery miejsca w finale. Kto dostanie drugą szansę od widzów na ubieganie się o reprezentowanie Szwecji w Kijowie?


[UPD] Do finału przeszli FO&OLisa AjaxBoris René oraz Anton Hagman.


Dzisiejszy koncert selekcji narodowych Szwecji, Melodifestivalen, to Andra Chansen – „druga szansa” dla artystów, którzy nie dostali się bezpośrednio do finału, ale zajęli odpowiednio trzecie oraz czwarte miejsce w głosowaniu widzów w swoim półfinale. Rywalizacja odbywa na zasadzie pojedynku dwóch propozycji o jedno miejsce w stawce finałowej. Tydzień temu, zaraz po emisji ostatniego z czterech półfinałów, Christer Björkman wraz z asystentką ustalili, jak wyglądać będą poszczególne pojedynki. A oto one:

Para nr 1
FO&O
– ”Gotta Thing About You
De Vet Du – ”Road Trip

Para nr 2
Axel Schylström
– ”När ingen ser
Lisa Ajax
– ”I Don´t Give A

Para nr 3
Boris René
– ”Her Kiss
Dismissed – ”Hearts Align

Para nr 4
Anton Hagman
– ”Kiss You Goodbye
Loreen – ”Statements

Internauci w licznych ankietach internetowych oraz bukmacherzy są wyjątkowo zgodni i przewidują, że do finału awansują De Vet Du, Lisa Ajax, Boris René oraz Loreen. Warto wspomnieć o danych statystycznych odtworzeń poszczególnych utworów w serwisie Spotify oraz na YouTube, które przedstawiają się następująco (stan na dzień 27.02.17):


FO&O
– ”Gotta Thing About You”
YouTube: 257,927 odtworzeń w ciągu tygodnia
Spotify: 1,432,736 odtworzeń w ciągu tygodnia

De Vet Du – ”Road Trip”
YouTube: 1,286,117 odtworzeń w trzy tygodnie
Spotify: 3,220,485 odtworzeń w trzy tygodnie

Axel Schylström – ”När ingen ser”
YouTube: 55,600 odtworzeń w dwa dni
Spotify: 99,913 odtworzeń w dwa dni

Lisa Ajax – ”I Don´t Give A”
YouTube: 221,664 odtworzeń w dwa tygodnie
Spotify: 1,752,425 odtworzeń w dwa tygodnie

Boris René – ”Her Kiss”
YouTube: 118,845 odtworzeń w trzy tygodnie
Spotify: 1,092,723 odtworzeń w trzy tygodnie

Dismissed – ”Hearts Align”
YouTube: 128,747 odtworzeń w dwa tygodnie
Spotify: 267,277 odtworzeń w dwa tygodnie

Anton Hagman – ”Kiss You Goodbye”
YouTube: 145,710 odtworzeń w ciągu tygodnia
Spotify: 1,046,331 odtworzeń w ciągu tygodnia

Loreen – ”Statements”
YouTube: 178,069 odtworzeń w dwa dni
Spotify: 243,978 odtworzeń w dwa dni

Czy szwedzcy widzowie zagłosują tak samo jak internauci? Czy w Andra Chansen znajduje się potencjalny zwycięzca całych preselekcji jak miało to miejsce w 2013 roku? Etap drugiej szansy jest często nieprzewidywalny, dlatego dzisiejszy wieczór zapowiada się emocjonująco.

Koncert drugiej szansy śledzić będzie można na programie SVT1, a także online na stronie SVT Melodifestivalen oraz SVT Play, gdzie można będzie obejrzeć później audycję archiwalną.

 Źródło: SVT, Spotify, Youtube, Wiwibloggs, Scandipop
Foto: SVT

1 KOMENTARZ

  1. Nieco zaskakuje brak awansu Loreen, ale z drugiej strony trochę się nie dziwię. Jej piosenka była dobra, ale jednocześnie coś tam było nie tak… powinna bardziej popracować nad udoskonaleniem piosenki. Poza tym, klimat utworu jednak za bardzo kojarzył mi się z polityką. No ale, cel promocyjny został chyba osiągnięty 🙂 . W sumie ta piosenka, która pokonała utwór Loreen, jest też po prostu lepsza.

    Ogólnie, jak dla mnie, poziom finału Melodifestivalen zapowiada się w tym roku naprawdę zjawiskowo, ciekawie i różnorodnie. Owszem, wskazałbym tam jakieś utwory, których wygranej bym nie chciał (w porównaniu z moimi faworytami), ale nawet i one są na wysokim poziomie. Szczególnie cenię sobie utwór Nano oraz Owe Tornkvista. Ace Wilder też ma fajny utwór, choć jednak trochę bardziej wolałem jej dwie poprzednie piosenki z MF.