Foto: Stina Stjernkvist/SVT

Przed nami 3. półfinał Melodifestivalen. W tym tygodniu szwedzkie selekcje pozostają na południu kraju.

Växjö to miasto na południu Szwecji. Znane muzycznie m.in. z zespołu The Ark (2007) Zeszłotygodniowym półfinał w Malmö okazał się szczęśliwy dla Mariette oraz Benjamina Ingrosso, którzy awansowali do finału (a do drugiej szansy: grupa Dismissed oraz Lisa Ajax).

W tym półfinale wystąpią:

  1. Robin Bengtsson I can’t go on 
  2. Krista Siegfrids Snurra min jord 
  3. Anton Hagman Kiss You Goodbye 
  4. Jasmine Kara  Gravity
  5. Owe Thörnqvist – Boogieman Blues
  6. Bella & Filippa Crucified
  7. Felix, Oscar & Omar / FO&O – Gotta Thing About You 

Piosenek można posłuchać TUTAJ.

W tym półfinale zobaczymy Robina Bengtssona oraz Kristę Siegfrids (ESC 2013) powracających do selekcji. Zeszłoroczna propozycja tego pierwszego Constellation Prize była dużym hitem w Szwecji. W przypadku Siegfirds, powtarzany jest ten schemat co w 2016. Wokalistka prowadziła fińskie selekcje – Uuden Musiikin Kilpailu oraz sama bierze udział w szwedzkim odpowiedniku. Dodatkowo, w tym półfinale wystąpią najmłodsi (Bella & Filippa) oraz najstarzszy (Owe Thörnqvist) uczestnik Melodifestivalen. Nie zabraknie sensacji wśród nastoletniej publiki czyli Felixa, Oscara & Omara,czyli FO&O.

 

 

W głosowaniu publiczności podcza wczorajszej próby generalnej wygrali Robin Bengtsson (37,1%) oraz Jasmin Kara (17,6%). Tej ostatniej po palcach depcze FO&O (17,1%) oraz Anton Hagman (11,7%). Natomiast, zdaniem bukmacherów, do finału awansują Robin Bengtsson oraz FO&O.

Półfinał rozpocznie się o godzinie 20 i będzie go można śledzić TUTAJ.

[UPDATE]

Do finału Melodifestivalen awansowali Robert Bengtsson oraz Owe Thörnqvist. W drugiej szanse powalczą jeszcze FO&O oraz Anton Hagman.

Źródło: SVT