Po zeszłotygodniowej inauguracji szwedzkich preselekcji do Eurowizji 2017, czas na przystanek numer dwa – półfinał w Malmö! Zobaczcie jak wyglądały próby do sobotniego koncertu.

Dziś po raz pierwszy usłyszeliśmy fragmenty wszystkich utworów biorących udział w drugim półfinale Melodifestivalen 2017. Mogliśmy także rzucić okiem na to, jak prezentują się poszczególni artyści na scenie. 1-minutowe fragmenty piosenek biorących udział w drugim półfinale są dostępne TUTAJ. Natomiast fragmenty dzisiejszych prób można zobaczyć TUTAJ.

Półfinał numer dwa jest pełen powracających artystów – m.in. Roger Potare, który reprezentował Szwecję w 2000 roku podczas Eurowizji w Sztokholmie, Mariette, która zajęła doskonałe trzecie miejsce podczas Melodifestivalen 2015, czy Lisa Ajax, która rok temu wywalczyła 7. miejsce w finale szwedzkich selekcji. Spośród tej trójki najmniejsze szanse na awans daje się najstarszemu z tego grona, Rogerowi Pontare, podczas gdy niemal murowanym faworytem do wywalczenia prawa występu w finale jest Mariette. Poza powracającymi artystami, w stawce znajdują się także Benjamin Ingrosso, Dismissed, Allyawan, Etzia.

Według głosowania na stronie internetowej telewizji SVT, awansować do finału powinni jutro Mariette (37%) i Benjamin Ingrosso (22%), natomiast w Andra Chansen wystąpić powinni Lisa Ajax (21%) oraz Roger Pontare (8%). Mniejsze szanse na sukces według tej ankiety mają Dissmissed (7%), Etzia (3%) i Allyawan (2%). U bukmacherów natomiast czołowa czwórka wygląda nieco inaczej – stawiają na Lisę Ajax, Mariette, Benjamina Ingrosso i Dismissed.

Drugi półfinał Melodifestivalen już w najbliższą sobotę o 20:00!