Michał Szpak (Eurowizja 2016) w coverze utworu "Volano Man". Tu w roli Conchity (Autstria 2014), fot. youtube.com/Netflix Polska

Michał Szpak po raz kolejny zaskoczył wszystkich. Tym razem wziął udział w promocji komedii Neflixa o Eurowizji – Eurovision Song Contest: historia zespołu Fire Saga. Były reprezentant Polski wykonał cover utworu Volcano Man, wcielając się w zaskakujące role. Obejrzyj najnowsze wideo z artystą!

Premiera filmu Netflixa o Eurowizji – Eurovision Song Contest: historia zespołu Fire Saga miała miejsce tydzień temu. Amerykańsko-islandzka komedia wzbudziła wiele kontrowersji dotyczących sposobu przedstawienia konkursu. Fani doceniają projekt za ścieżkę dźwiękową i krytykują za nudny i utrwalający stereotypy scenariusz. Netflix nie zwalnia tempa i właśnie wyemitował spot promocyjny filmu, w którym udział wziął Michał Szpak.

Widzieliśmy film o Eurowizji. Czy ta produkcja była potrzebna?

Michał Szpak w coverze Volcano Man

Zaskakująco dla wszystkich Michał Szpak wykonał cover utworu Volcano Man, który jest głównym motywem filmu Netflixa o Eurowizji. Spot jest przesiąknięty Eurowizją. Wokalista rozpoczyna numer w lokach i białej sukience, co jest bezpośrednim nawiązaniem do Edyty Górniak i debiutu Polski w konkursie. Kolejne wersy artysta wykonuje w stroju łudząco podobnym do tego, w którym Salvador Sobral wygrał Eurowizję 2017. Piosenkarz ma beżową, za dużą marynarkę, związane włosy i wykonuje charakterystyczne gesty dla Portugalczyka. Kolejne kadry to próba odtworzenia innych popularnych eurowizyjnych występów. Michał Szpak wciela się m.in. w członkinie zespołu ABBA (Szwecja 1974), głównego wokalistę zespołu Lordi (Finlandia 2006) i Conchitę (Austria 2014). Na koniec artysta odwzorowuje scenę z oryginalnego klipu do piosenki Volcano Man. Wykonawca dodaje:

Czy Wy też tęsknicie za Eurowizją tak jak ja? Mam dla Was dobrą wiadomość. Znajdziecie ją Netflix.

Spot z udziałem Michała Szpaka w krótkim czasie zrobił furorę w sieci. Internauci doceniają piosenkarza za ogromny dystans do siebie, komediowy talent i charakterne wykonanie utworu.

Michał Szpak feat. The Best of Eurovision | Netflix

Ptaszki ćwierkają, że ktoś tu tęskni za Eurowizją.

Posted by Netflix on Friday, July 3, 2020

Netflix a Eurowizja

Michał Szpak nie jest jedynym artystą, który wykonał cover utworu Volcano Man. Wcześniej swoje wersje piosenki nagrali m.in. Elina Neczajewa (Estonia 2018), Jamala (Ukraina 2016), Dadi Freyr (Islandia 2020) czy Anna Odobescu (Mołdawia 2019). Utwór oryginalnie wykonuje Will Ferrell, producent i aktor wcielający się w rolę głównego bohatera, a także Molly Sanden, trzykrotna uczestniczka Melodifestivalen i reprezentantka Szwecji na Eurowizji Junior w 2006 roku.

To nie jedyny polski wątek związany z filmem Eurovision Song Contest: historia zespołu Fire Saga. Wcześniej Rachel McAdams, odtwórczyni głównej kobiecej roli w filmie, wyjawiła, że podczas kręcenia scen do filmu, podczas Eurowizji 2019 w Tel Awiwie, była oczarowana utworem Fire of Love (Pali Się) w wykonaniu zespołu Tulia.

Michał Szpak – Volcano Man – tekst piosenki

Woke up at night

I heard floating chords

They guided me

To the highland fjords

Above the clouds

On a mountain peak

There he sat

And he began to speak

Volcano Man

He’s got my melting heart

Volcanic Protector Man

A timeless hero must love too

Volcano Man (Volcano Man)

Guarding the land (Such a man)

Volcanic Protector Man

A timeless hero must love too

And I love you

Michał Szpak w coverze „Volcano Man”. Tu w roli Salvadora Sobrala (Portugalia 2017), fot. youtube.com/ Netflix Polska