Macedonia Północna po raz piętnasty bierze udział w Eurowizji Junior. Na scenie w Arenie Gliwice wystąpi 14-letnia Mila Moskow. Młoda wokalistka wystąpi z utworem Fire. Skąd taki pomysł na konkursową piosenkę, jak się czuje po próbach i co wie o Polsce?

Do tej pory Macedonia Północna wystąpiła na dziecięcej scenie eurowizyjnej piętnastokrotnie. Najlepszy rezultat osiągnęli w latach 2007-2008. Kraj reprezentowali Rosica Kulakowa i Dimitar Stojmenowski z utworem Ding Ding Dong oraz Bobi Andonow z piosenką Prati mi SMS. Jedni i drudzy zajęli piątą pozycję. Kraj trzykrotnie zajmował ostatnią lokatę, odpowiednio w 2006, 2013 i 2015 roku. Najczęściej jednak plasowała się na dwunastym miejscu, co zdarzyło się aż osiem razy.

W tym roku Macedonię Północną reprezentuje Mila Moskow. Mila to 14-letnia wokalistka z miasta Prilep w Północnej Macedonii. Śpiewa od szóstego roku życia. Jest członkinią chóru Little Angels, który śpiewa na rzecz wsparcia dzieci z niepełnosprawnościami. W wywiadzie specjalnie dla portalu eurowizja.org opowiedziała więcej o swoich inspiracjach.

Macedonia Północna otworzyła czwarty dzień prób w Arenie Gliwice, poprzedzając reprezentantkę Polski. Zobacz, jak Viki Gabor wypadła na scenie.