Wokalistka wycofała się z selekcji z powodu choroby.

W litewskich selekcjach Eurovizjos zrobiło się małe zamieszanie, ponieważ jedna z uczestniczek, Milita Daikeryte, opuściła program z powodu problemów zdrowotnych. Zapewne spowoduje to konieczność zmiany koncepcji nadchodzących odcinków show. Już wcześniej mieliśmy nadwyżkę piosenek względem wykonawców. Przez rezygnację wokalistki zwiększy się ona jeszcze bardziej (11:8). Jak to rozwiążą producenci Eurovizjos? Dowiemy się zapewne dopiero w trakcie poszczególnych odcinków.

Tymczasem nagrano czwarte show, które zostanie wyemitowane w tą sobotę. Tradycyjnie znamy już oceny jury krajowego. Poniżej spis wykonań (w nawiasach punkty przyznane przez jurorów):

Edgaras Lubys „This Time” (10)

Liepa Mondeikaitė „Take My Love” (7)

Tadas Juodsnukis „Factory Hearts” (5)

Mia „The Right Way” (12)

Vaidas Baumila „Not Perfect” (6)

Monika Linkytė „Skęstu” (4)

Jurgis Brūzga „No More Tears” (8)

Neringa Šiaudikytė „Feel My Love” (3)

Aż dwójka wokalistów ma być wyeliminowana w najbliższym odcinku. Tymczasem trwa głosowanie internetowe mające na celu wybranie najlepszych piosenek. Głosować można TUTAJ. Na daną chwilę ciągle prowadzi piosenka „Not Perfect”, jednak ma teraz o połowę mniej procent poparcia niż ostatnio. Na ostatnim miejscu znajduje się piosenka „Take My Love”. Jeśli nic się nie zmieni, właśnie ten utwór pożegna się z selekcjami.

 

 

Foto: wiwibloggs.com  Źródło: wikipedia.org wiwibloggs.com