Miejsce 1: Dziewczyny z zespołu Moje 3, Serbia 2013

Nagroda im. Barbary Dex przyznawana jest z inicjatywy portalu eurovisionhouse.nl. Każdego roku tuż po zakończeniu kolejnej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji przyznawana jest ta nagroda dla najgorzej ubranego uczestnika konkursu.

W tym roku portal otrzymał 2747 głosów. Część z nich została anulowana z uwagi na złamanie zasad głosowania przez dwukrotne oddanie głosu. Po policzeniu tych ważnych głosów bezsprzeczne zwycięstwo przypadło serbskiemu dziewczęcemu tercetowi Moje 3, które wystąpiły w niezwykle kolorowych, zabawnych strojach. Otrzymały one prawie dwukrotnie więcej głosów niż Cezar, który uplasował się na kolejnym miejscu.

A poniżej pierwsza dziesiątka głosowania:

  1. Serbia – 967 punktów
  2. Rumunia – 544 punkty
  3. Izrael – 296 punktów
  4. Albania – 150 punktów
  5. Czarnogóra – 110 punktów
  6. Łotwa – 79 punktów
  7. Macedonia – 65 punktów
  8. Szwecja – 49 punktów
  9. Białoruś – 45 punktów
  10. Rosja – 41 punktów

 

Tak prezentowały się dziewczęta z grupy Moje 3 na scenie w Malmö:

Przypomnijmy, że patronka nagrody na najgorzej ubranego artystę Konkursu Piosenki Eurowizji została wybrana z uwagi na ubiór dobrany przez wokalistkę z wyjątkowym brakiem gustu, co nie przyczyniło się do pozytywnego odbioru całkiem sympatycznej piosenki Iemand als jijBarbara Dex zakończyła swój konkursowy występ w Millstreet w 1993 r. na ostatnim, 25. miejscu, otrzymując jedynie 3 punkty (wszystkie z Niemiec).

Przypomnijmy sobie jak wyglądała 20 lat temu Barbara Dex na eurowizyjnej scenie.