Po dwóch ostatnich dobrych wynikach Mołdawii na Eurowizji Teleradio-Moldova nie rezygnuje z krajowych selekcji O Melodie Pentru Europa i ogłasza nabór artystów do konkursu.

Warto przeczytać artykuł dzięki, któremu zapoznasz się z mołdawskimi preselekcjami. Link poniżej.

Śladami preselekcji: Między folklorem a popularnym brzmieniem mołdawskich selekcji

TRM, krajowy nadawca, rozpoczął w czwartek 13 grudnia poszukiwania swojego reprezentanta do Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Wszyscy, którzy chcą reprezentować Mołdawię w najbardziej prestiżowym europejskim konkursie muzycznym, mają czas na składanie wniosków zgodnie z wytycznymi do 18 stycznia 2019 roku, do godziny 17:00. Zainteresowani mogą złożyć kopię fizyczną w siedzibie mołdawskiej stacji telewizyjnej albo wysłać aplikację z plikiem mp3 na wskazany adres e-mailowy.

Zgłoszenia muszą zawierać:

  • prośbę o udział w konkursie;
  • formularz z danymi osobowymi;
  • potwierdzenie, że jest to oryginalny utwór napisany i skomponowany przez tych, którzy umieszczają swoje nazwisko;
  • dowód, że piosenka nie była publikowana przed 1 września 2018 roku;
  • drukowaną wersję tekstu piosenki wraz z tłumaczeniem, jeżeli język piosenki jest inny niż język rumuński;
  • utwór w wersji elektronicznej.

Nadawca zachęca również do dołączenia zdjęć i nagrań wideo wszystkich uczestników.

Kolejna edycja O Melodie Pentru Europa będzie składać się z przesłuchań na żywo wszystkich kandydatów, jednego półfinału i finału. Półfinał odbędzie się 2 marca, a finał dzień później 3 marca, więc nie będzie wiele czasu dla tych, którzy przejdą do finału, aby uświetnili oni występy lub wprowadzili zmiany. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez Mołdawia 1.

W tym roku DoReDos reprezentowali Mołdawię podczas Eurowizji w Lizbonie. W finale zajęli 10. miejsce z 209 punktami. Grupa zagrała w finale O Melodie Pentru Europa 2018 jako faworyci do wygrania i zajęła pierwsze miejsce w publicznym głosowaniu i głosowaniu jury.

Czy do krajowych preselekcji zgłoszą się artyści, którzy od lat próbują wygrać konkurs? Czy będzie to ktoś znany już z Eurowizji?

Żródło/zdjęcie: trm.md