Mołdawia dzisiejszego wieczoru postawiła na kolejne trio. DoReDoS bez konkurencyjnie wygrali O melodie pentru Europa i będą reprezentować swój kraj podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

Zespół DoReDoS wygrał krajowy finał preselekcji do Eurowizji 2018 z piosenką My Lucky Day. Zdobył maksymalną liczbę 24 punktów. Za utwór odpowiada legendarny kompozytor Philipp Kirkorov, który był odpowiedzialny m.in. za piosenkę You are the only one Sergeya Lazareva i Shady Lady Ani Lorak.

Zwycięzcy zostali wybrani w systemie 50/50. Najpierw jury odczytali swoje głosy. DoReDoS zdobyli osiem razy po 12 pkt i raz 8 pkt uzyskując najwyższą notę od jury.

DoReDoS zdobył 12 pkt także od widzów ze sporą przewagą w podliczonych głosach. Spory sukces zaliczył debiutant Tolik, który wyraził ogromną radość zajmując 2. miejsce.

Tak przedstawia się tabela po podliczeniu głosów jury i publiczności.

Wśród głównych atrakcji konkursu był występ Nicolety Savy. Esencia del Sur skomponowany przez Hiszpanów, utwór przed finałem cieszył się sporym zainteresowaniem w sieci i zdobył nawet 8 pkt od publiczności, niestety nie został doceniony przez jury. Drugą prezentacją , która na pewno zapadła widzom w pamięć jest dobrze znana z wcześniejszych preselekcji Doinita Gherman. Przed podaniem wyników na scenie wystąpił SunStroke Project.

Prezentację zwycięzcy można zobaczyć poniżej.

DoReDoS wystąpią w Lizbonie w pierwszej połowie podczas drugiego półfinału 10 maja. Czy Mołdawia odniesie ponownie sukces na Eurowizji wysyłając tym razem Dream Team Kirkorova?

Źródło: trm.md, eurovisionary.com Zdjęcie: trm.md

1 KOMENTARZ

  1. Co tu się odwaliło? 1. Kirkorov był zahibernowany. 2. Jest amiszem od lat 90. 3. Ma DeLoreana w garażu i nie boi się z niego korzystać. Odnosząc się do jednego z jego klasyków – z takim utworem to wypad na… Kilimandżaro, nie Eurowizję.. ;P