Wczoraj, podczas specjalnego programu nadawanego (wyłącznie) online, ogłoszono, że 10 maja podczas finału Eurowizji Molly Smitten-Downes (pseudonim sceniczny to po prostu Molly) wystąpi w barwach UK z piosenką Children Of The Universe. O ciepłym przyjęciu artystki świadczą liczne komentarze, w których Brytyjczycy, a także fani konkursu z innych krajów, wyrażają zachwyt i deklarują wsparcie. Wyraz sympatii mieszkańcy UK będą mogli okazać już niedługo, po premierze Children Of The Universe w wersjach cyfrowej oraz CD. Pozycja w brytyjskim zestawieniu najlepiej sprzedających się singli będzie bowiem prawdziwym sprawdzianem popularności utworu. A jak Wam podoba się to nagranie?

Molly pochodzi z hrabstwa Leicestershire w angielskim East Midlands, po ukończeniu college’u przeprowadziła się do Londynu. 2 kwietnia skończy 27 lat. Choć nie jest bardzo znana szerokiej publiczności, a odtworzenia filmów, które zamieściła na swoim profilu w serwisie YouTube, liczą się w tysiącach, a nie w milionach, to jednak nie można jej uznać za debiutantkę. Ma bowiem na swoim koncie kilka sukcesów. Już w 2008, jako część tanecznego projektu Stunt, wspomogła niemieckiego DJ’a Sash!, użyczając głosu w nagraniu Raindrops (Encore Une Fois), które dotarło do 9. miejsca brytyjskiej listy TOP 40:

Ze szwedzkim Basshunterem Molly nagrała singiel I Will Learn To Love Again, który wspiął się na 16. pozycję brytyjskiego notowania:

Molly pracowała również z takimi gwiazdami jak Tinie Tempah czy Labrinth. Zdobyła też 2 nagrody przyznawane brytyjskim muzykom niezwiązanym z żadną wytwórnią fonograficzną: w 2012 w konkursie Live and Unsigned (w kategorii Best Urban/Pop Act), a w 2013 British Unsigned Music Awards za najlepszą piosenkę (Lost Generation). W 2012 nagrała singiel Never Forget (napisany z Darrenem Styles’em):

Jej przygoda z Eurowizją stała się faktem dzięki temu, że skorzystała z możliwości, jaką młodym muzykom daje platforma BBC Introducing – po prostu przesłała próbki swoich nagrań, licząc na wsparcie brytyjskiej stacji. Najpierw została zauważona przez lokalne radio, a później odkryli ją specjaliści odpowiedzialni za wybór artysty na Eurowizję. Piosenka Children Of The Universe jest określana jako uskrzydlająca, z melodią przypominającą hymn. Została napisana przez wokalistkę specjalnie pod kątem występu na żywo – idealnie zatem wpisuje się w eurowizyjną konwencję. Molly zdradza, że jest podekscytowana projektem, reprezentowanie UK to dla niej zaszczyt i ma nadzieje, że przyniesie Brytyjczykom dumę. Przypomnijmy jeszcze raz wczorajszy występ:

Źródła: bbc.co.uk, wikipedia.com, fot.:  bbc.co.uk

Poprzedni artykułKto odważy się zaśpiewać „po swojemu”?
Następny artykułCisza Po Burzy w Kopenhadze!
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...

3 KOMENTARZE