Monika Urlik z piosenką Momentum już 3 marca powalczy o miano biało-czerwonego ambasadora w konkursie Eurowizji w Lizbonie. Zajęła II miejsce w finale Szansy na sukces w 2002 roku. Jest laureatką festiwalu VENA w 2005 roku oraz TOP Trendy 2006, jednak największą popularność zdobyła w 2011 roku. Podczas przesłuchań w ciemno w pierwszej polskiej edycji The voice of Poland brawurowo wykonała utwór I Say a Little Prayer. U boku jej trenera – Nergala dotarła do wielkiego finału show. W międzyczasie brała  także udział w Bitwie na głosy. Należała wtedy do drużyny Afromental. Monika jest artystką, która odnajduje się w wielu stylach – R&B, soul czy gospel.

Jej debiutancka płyta Nie wie nikt ukazała się 9 maja 2014 roku. W tym samym roku wystąpiła także na Festiwalu w Opolu w Konkursie Debiuty.  Bardzo chętnie korzysta z twórczości takich artystów jak: Whitney Houston, Tiny Turner i Arethy Franklin.

W tym roku po raz kolejny zdecydowała się zgłosić do Polskich Eliminacji. Piosenka  autorstwa słynnych szwedzkich eurowizyjnych kompozytorek (Ylva & Linda) spodobała się komisji i w rezultacie  zobaczymy ją już w najbliższą sobotę, podczas koncertu w gmachu TVP. Jak sama opowiada w wywiadach – to jest „jej  czas, jej momentum”. Obdarzona mocnym, charakterystycznym wokalem wokalistka jest także kompozytorką, autorką  tekstów oraz skrzypaczką. Tekst jej eurowizyjnego utworu bardzo utożsamia się z jej osobą i charakterem. Piosenka jest wymieniana wśród faworytów do zwycięstwa.

Warto wspomnieć, że wsparcie dla Moniki okazał Sławomir.

 

Cześć tu Sławomir. Monika trzymam za Ciebie mocno kciuki. Masz wyjątkowy wokal. Światowy — napisał autor hitu „Miłość w Zakopanem”.

W minioną środę zaprezentowała swoją propozycję w Pytanie na Śniadanie. Zapis video można zobaczyć poniżej:

Kontakt z Moniką możliwy jest za pośrednictwem serwisów społecznościowych:

FACEBOOK – https://www.facebook.com/MonikaUrlikFanPage/
INSTAGRAM – https://www.instagram.com/monikaurlik/
SPOTIFY – http://spoti.fi/2EVmvCL
YOUTUBE – https://www.youtube.com/channel/UClJivyOu_Uqg5JGpEkv7OJg

Czy Monice uda się zwyciężyć Krajowe Eliminacje? Dowiemy się tego już w sobotę o 21.30 na antenie TVP1 oraz TVP Polonia.

Źródło, foto : Ariel Banaszewski