Finalistka krajowych eliminacji 2018 zdradziła nam czy śledzi Eurowizję, który ze zwycięzców zrobił na niej największe wrażenie i jakie ma oczekiwania względem sobotniego występu! Czym zaskoczy widzów i jurorów?

Monika Urlik to autorka tekstów, kompozytorka i przede wszystkim wokalistka, która widzom dała się poznać w pierwszej edycji The Voice of Poland. Pod skrzydłami Nergala dotarła do półfinału widowiska, zaś jej występy w programie do dziś obejrzały miliony widzów w serwisie Youtube.

Zajęła również drugie miejsce w finale Szansy na sukces w 2002 roku i jest laureatką festiwalu VENA w 2005 roku oraz TOP Trendy 2006. Widzowie mogą ją również kojarzyć z programu Bitwa na głosy – była członkinią grupy zespołu Afromental. Dziewiątego maja 2014 roku na rynku ukazała się jej debiutancka płyta zatytułowana Nie wie nikt. W tym samym roku wystąpiła także na Festiwalu w Opolu w Konkursie Debiuty.

Jak sama przyznała, do krajowych eliminacji zgłaszała się co roku, jednak nigdy nie czuła, że z właściwą piosenką. W tym roku było inaczej, bo od pierwszej chwili, gdy usłyszała Momentum była pewna, że to piosenka, z którą chciałaby wystąpić w Lizbonie.

Który utwór eurowizyjny najczęściej wykonują na lekcjach jej uczniowie? Jak zareagowała na słowa wsparcia, które otrzymała z ust Sławomira i Katarzyny Cerekwickiej? Dlaczego w pewnym okresie przestała oglądać Eurowizję i co spowodowało, że ponownie zaczęła śledzić konkursowe zmagania? I wreszcie: co myśli o piosenkach konkurencji i jak przygotowuje się do sobotniego występu w krajowych eliminacjach? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź, oglądać powyższy wywiad wideo.

Kontakt z Moniką możliwy jest za pośrednictwem serwisów społecznościowych:

FACEBOOK – https://www.facebook.com/MonikaUrlikFanPage/
INSTAGRAM – https://www.instagram.com/monikaurlik/
SPOTIFY – http://spoti.fi/2EVmvCL
YOUTUBE – https://www.youtube.com/channel/UClJivyOu_Uqg5JGpEkv7OJg

Czy Monice Urlik uda się zwyciężyć w krajowych eliminacjach? Dowiemy się tego już w sobotę o 21.30 na antenie TVP1 oraz TVP Polonia. Wiemy, że artystka wystąpi w preselekcjach z numerem 10., zamykając konkursową stawkę!

Fot. i realizacja: Łukasz Smardzewski

Rozmawiał: Konrad Szczęsny

Montaż: Ernest Wietrzychowski