Roksana Węgiel zdobyła Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy, dzięki czemu to ona odbierze prestiżową statuetkę podczas gali finałowej MTV EMA 2019 organizowanej w Hiszpanii. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 przeszła tym samym do eurowizyjnej historii.

Wyniki polskiego plebiscytu ogłoszono w sobotnie popołudnie. Roksana Węgiel pokonała w rywalizacji czwórkę pozostałych wykonawców. O statuetkę dla najlepszego polskiego artysty walczyli też Sarsa, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow i duet Bass Astral x Igo. Decyzją internautów, którzy mogli przez kilka tygodni oddawać swoje głosy, została najmłodsza kandydatka spośród wszystkich nominowanych.

MTV EMA 2019: Roksana Węgiel najlepszą polską wykonawczynią!

O tym, że Roksana Węgiel jest nominowana do zdobycia muzycznej nagrody MTV, pisaliśmy na początku października. Już samo zgarnięcie nominacji było czymś, co nie udało się żadnemu innemu zwycięzcy Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Dzięki temu polska piosenkarka niewątpliwie przeszła do historii.

https://www.instagram.com/p/B4XVZ7mFBYi/

Europejskie Nagrody Muzyczne MTV odebrało kilku wykonawców, którzy mają za sobą występ na Eurowizji. Najlepszym włoskim wykonawcą został Mahmood, zdobywca drugiego miejsca na Eurowizji 2019. Wyróżnienie dla najlepszej rosyjskiej wykonawczyni odebrała… Maruv, niedoszła reprezentantka Ukrainy podczas Eurowizji 2019. Tytuł najlepszego wykonawcy ze Szwecji pośmietlnie zdobył Avicii, zmarły w 2018 roku producent i twórca hymnu Eurowizji 2013. Lista zwycięzców uwzględnia też kilku artystów, którzy uczestniczyli w eliminacjach do konkursu. Węgierskim triumfatorem został Viktor Kiraly, który kilkukrotnie brał udział w A Dal. W rywalizacji o europejską nagrodę pokonał m.in. Andrása Kállaya-Saundersa, znanego z udziału na Eurowizji 2014. Zwycięzcą z Portugalii został Fernando Daniel, który ubiegał się o reprezentowanie kraju w 2017 roku.

Gala rozdania Europejskich Nagród Muzycznych MTV odbędzie się 3 listopada w Sewilli. Będzie to dwudziesta szósta edycja przyznania statuetek. Najwięcej nominacji otrzymała Ariana Grande, która jest nominowana w siedmiu kategoriach, w tym tej najbardziej prestiżowej, czyli „najlepsza piosenka” (za 7 Rings).

Roksanie Węgiel serdecznie gratulujemy!

źródło: MTV, fot. materiały własne Eurowizja.org

3 KOMENTARZE

  1. […] Laureatka Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy wydała w ciągu tygodnia już drugi teledysk. Tym razem za jego realizację odpowiadał Maciej Puczyński. Słowa i muzyka powstały przy współpracy zagranicznych i polskich twórców. Muzykę skomponowali: Clara Mae, Cassandra Stroberg, George Tizzard, Rick Parkhouse i James Birt. Autorami słów jest wymieniona piątka oraz Juliusz Kamil. Piosenkę wyprodukował Red Triangle. […]