Zdjęcie promujące nowy album Zlaty Ognevich.

Rok 2019 dobiega końca. Nadszedł więc czas na podsumowanie muzycznych nowości i wskazanie najlepszych, które najbardziej wpłynęły na nas w mijającym roku. Zagłosuj na najlepsze utwory.

Jak głosować?

Przez cały rok mogliście śledzić co miesięczne zestawienie muzycznych premier od eurowizyjnych artystów. Tym razem oddajemy Wam głos i na grupie Warsaw Calling możecie zagłosować na najlepsze Waszym zdaniem utwory. Zadanie nie jest łatwe, ale na pewno pomoże Wam w wyborze nasza playlista na Spotify.

>>Zagłosuj TUTAJ<<

Nowości muzyczne: grudzień 2019

Ukraińska piosenkarka Zlata Ognevich (ESC 2013) nadal zachwyca i zadziwia swoich fanów. W piątek 13 grudnia artystka zaprezentowała album ukraińskich pieśni ludowych w autorskim wydaniu The Power of Generations. Krążek promuje piosenka i teledysk Chom ty ne pryyshov.

Aisel (ESC 2018), która w dalszym ciągu eksperymentuje ze swoim alternatywnym i popowym stylem wydała nowy trzynastominutowy krążek Impavide. Artystka prezentuje na nim swoją wojowniczą stronę, wcześniej ukazał się rosyjskojęzyczny singiel YA Za Muzyku Otdam Vsyu Zhizn’ (Oddam życie za muzykę).

Luca Hänni (ESC 2019) opublikował nowy singiel zatytułowany Nebenbei. Piosenka jest w całości w języku niemieckim i została stworzona przez samego artystę z pomocą niemieckiego kompozytora Mathiasa Ramsona.

Eleftheria Eleftheriou (ESC 2012) zaprezentowała teledysk do kolejnej nowej piosenki Den Exoume Sxesi.

Loboda (ESC 2009) wydała nowy album SOLD OUT!. Na płycie znajdziemy dziewięć premierowych utworów w tym remiks piosenki Insta z gościnnym udziałem Maruv.

Verka Serduchka (ESC 2007) gotowa jest na nową taneczną piosenkę. Make It Rain Champagne to zabawny utwór, który wprawia w dobry nastrój. Piosenka została stworzona przez szwedzkich producentów Petera Boströma i Andreasa Öhrna.

Tijana Bogicevic (ESC 2017)  po raz pierwszy zdobyła uznanie w Serbii w 2013 roku, po wydaniu singla Čudo. W tym roku wydała duet z Sarą Milutinovic Sirina.

Donny Montell (ESC 2012 i 2016) przedstawia nową, angielską piosenkę Another lover. Utwór szybko zyskuje popularność w Internecie i zbiera świetne oceny od fanów muzyki, wśród nich sugestie do wzięcia udziału w litewskich selekcjach z tą piosenką.