Źródło: escxtra.com

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej oczekiwany czas dla każdego fana Eurowizji, aby umilić Wam te emocje zebraliśmy nowe piosenki eurowizyjnych artystów, które ukazały się w kwietniu.

Bilal Hassani dzięki Roi jedzie na Eurowizję reprezentować Francję. Młody artysta zaprezentował debiutancki album Kingdom. Bilal zabiera słuchaczy do swojego królestwa, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Paenda, która reprezentować będzie Austrię w tym roku na Eurowizji wydała drugi album Evolution II.  Płyta z jedenastoma utworami zabiera słuchacza w fale tańca elektronicznego i eksperymentalnego widma pop.

Lena nie spieszyła się, by znaleźć swoje brzmienie i odpowiedni czas na nowy album. Nowe dzieło w końcu ujrzało światło dzienne i nosi tytuł Only Love, L. W ciągu ostatnich tygodni wydała już kilka piosenek z albumu, w tym hit Thank You. Teraz cały album jest dostępny tutaj.

Izvor to nowy album jednej z najbardziej popularnych macedońskich piosenkarek. Karolina Gočeva (ESC 2007) na swoim dziewiątym studyjnym albumie zaprezentowała dziesięć utworów  z elementami swingowymi, jazzowymi i etno w języku macedońskim.

Zwyciężczyni Eurowizji 2014, Conchita Wurst zaprezentowała już trzeci singiel w tym roku. Po Trash All the Glam i Hit me czas na See me Now. Utwory zapowiadają kolejny album Conchity, który będzie zatytułowany Truth Over Magnitude i ukaże się pod koniec tego roku.

Gromee wydał nowy singiel Love me Now. Polski DJ zaprosił do współpracy kolejnych zagranicznych wokalistów tym razem Devvona Terrella i WurlDa. Czy piosenka stanie się hitem, oceńcie sami.

Najnowszy utwór ukraińskiego zespołu r&b Boombox powstał we współpracy z piosenkarką Tiną Karol (ESC 2006). Teledysk do Abyss można obejrzeć poniżej.

Rona Nishliu (ESC 2012) dzieli się tradycyjną muzyką z nową generacją Rona Nishliu Quartet. Współczesne wykonania tradycyjnych kosowskich utworów albańskich znajdują się na nowym albumie zatytułowanym Mindil.

Jessica Mauboy pracuje nad nowym albumem, a teraz możemy posłuchać jej pierwszego nowego singla od występu w Lizbonie na ESC 2018. Sunday to dobry popowy utwór, który łatwo wpada w ucho.

Aram MP3 (ESC 2014) dostarcza kolejny świetny kawałek Alabalanica. Jest to piosenka na letnią imprezę, na pewno warto ją sprawdzić.

Holenderski reprezentant z 2016 roku wydał najnowszy singiel ze swojego czwartego albumu studyjnego The Shape I’m In. Nowy singiel Consider pojawi się także na ścieżce dźwiękowej do nadchodzącego filmu Singel 39. Gdzie Douwe Bob debiutuje jako aktor.

Sunstroke Project (ESC 2010 i ESC 2017) wydał dwa nowe single Boomerang utrzymany w klimacie lat osiemdziesiątych oraz Mango, który jest zupełnie czymś innym niż ich dotychczasowe piosenki. To coś dla fanów ich brzmienia, jak i dla fanów nowego, nieoczekiwanego dźwięku.

Sirusho, jedna z największych gwiazd muzyki pop w Armenii, powraca z nowym angielskim singlem Tightrope Walking. Piosenkarka miesza ormiańskie dziedzictwo z popem w zupełnie inny sposób. Mocne melodie i wybitny wokal jest dokładnie tym, czego potrzebujemy od takiej artystki jak Sirusho.

Brendan Murray (ESC 2017) wydał nowy singiel If I’m Honest. To nowoczesna piosenka w średnim tempie z wyjątkowym wokalem Brendana. Pojawił się także teledysk do tej piosenki do obejrzenia poniżej.

Hadise (ESC 2009) opublikował swój album Şampiyon dwa lata temu, ale nawet po tak długim okresie artystka postanowiła opublikować nowy teledysk do niesamowitej piosenki Aşk Dediğin z tego właśnie albumu.

Grecka bogini, Eleftheria Eleftheriou (ESC 2012) powraca z kolejnym letnim hitem. Dzięki połączeniu greckich klimatów z mocnym hiszpańskim wpływem Bonita z pewnością zdobędzie popularność.

Po długiej ciszy, hiszpańska piosenkarka Edurne (ESC 2015) powraca z nowym singlem Demasiado Tarde. Nowy utwór powstał we współpracy z  wenezuelskim weteranem muzycznym Carlosem Baute. To słodka latynoska ballada pop o czekaniu, aż będzie za późno, zanim pójdziesz za swoją miłością.

Trzecia część projektu The Journey of a Woman Ivety Mukuchyan (ESC 2016) nosi tutuł United. Teledysk do obejrzenia poniżej, dwie poprzednie części miały swoją premierę w październiku.

Wszystkie nowości zarówno kwietnia, jak i marca zebraliśmy dla Was w całość. Do posłuchania poniżej za pomocą Spotify.

Źródło: Spotify, Youtube, escbeat.com, escxtra.com