Muzyczne nowości powracają. Eurowizyjna cisza przed sezonem jest doskonałym momentem na nadrobienie zaległości związanych z muzyką. Poniżej prezentujemy najnowsze wydawnictwa, które pojawiły się w okresie kwiecień-sierpień.

Na wydanie swojego albumu artyści często wykorzystują moment udziału w Eurowizji, kiedy ich międzynarodowa kariera nabiera tempa. Tak w tym roku zrobiła m.in. Saara Aalto (Finlandia), która kilka tygodni przed występem w Lizbonie wydała album pt. Wild Wild Wonderland. Znalazło się na nim 13 piosenek, w tym zarówno wszystkim dobrze znane Monsters, Domino i Queens, jak i premierowe na miarę hitów utwory. Waylon (Holandia) zaprezentował swoją płytę w stylu nie odbiegającym od eurowizyjnego Outlaw in ‚Em, Madame Monsieur (Francja) z płytą Vu d’Ici z eurowizyjną piosenką Marcy w oryginalnej wersji , wśród premier płytowych także solowe albumy Ermala Mety (Włochy) i Isaury (Portugalia).

Swój już dziewiąty album wydał fiński zespół Lordi. Płyta Sexorcism została określona jako najbardziej kontrowersyjna w dorobku zespołu. Z nową płytą powróciła po 10 latach Kasia Kowalska. Album Aya promują singiel o tym samym tytule i Alannah (tak niewiele chcę). Sergey Lazarev stworzył przebojową płytę The One, która na pewno spełni oczekiwania dla międzynarodowych fanów zdobytych dzięki eurowizyjnemu przebojowi You are the Only One.

Jeden z najbardziej znanych zespołów łotewskich Triana Park wydał album Alive z trzynastoma oryginalnymi kompozycjami w tym single Line i Home. W Kwietniu ukazał się także debiutancki album Here I Am Justsa kolejnego reprezentanta Łotwy na Eurowizji. Barei (Hiszpania) znana z Say Yey zaprezentowała swój nowy album You number One wyprodukowany przez siebie i kilku znanych producentów. Od czasu In Too Deep Tijana Bogicevic (Serbia 2017) wróciła do współczesnych ballad w swoim ojczystym języku serbskim, a wraz z nią jej nowy album Cudo. Kristian Kostov przygotował Ep-kę, na której znajduje się jego nowy singiel Get it.

W Kwietniu i Maju nowe teledyski promujące swoje płyty wydali Triana Park, Isaura oraz Fabrizo Moro. Na Ukrainie zjednoczenie wśród eurowizyjnych artystek. Ani Lorak, Loboda, Tina Karol i Alyosha prezentują swoje najnowsze teledyski. Alsou z Rosji powraca z nowym singlem Ne molchi. Na uwagę zasługuje także nowa ballada Anastasiji Winnikawej, która reprezentowała Białoruś na Eurowizji w 2011 roku oraz nowa propozycja od tegorocznego reprezentanta Alekseeva.

Celine Dion nagrała utwór Ashes oraz teledysk promujący film Deadpool 2. Ruzsa Magdolna (Węgry 2007) zaprezentowała teledysk do Egyszer élsz. Ívi Adámou (Cypr 2012) wydała teledysk do najnowszego singla w języku greckim. Po trzech latach z greckim singlem wraca także Helena Paparizou. Grupa tureckiej muzyki alternatywnej MaNga wydała singiel Yad Eller, który zapowiada ich piąty album studyjny. Yüksek Sadakat rockowy zespół reprezentujący Turcję na Eurowizji w 2011 roku wydał singiel Yunus. Salvador Sobral stworzył swój nowy portugalski singiel Mano a Mano, który zapowiada nowy album mający ukazać się jeszcze w tym roku. II Volo wydał singiel odbiegający od dotychczasowej twórczości. Noche Sin Dia jest w stylu reggaeton i powstało we współpracy z kubańską grupą Gente de Zona.

Wśród pozostałych nowości znajdujących się poniżej, które ukazały się przed Eurowizją w tym roku na uwagę zasługują angielska wersja piosenki ManuElli, z którą startowała w słoweńskich preselekcjach. Popowy singiel Zero Love Aminaty z Łotwy to jeden z kilku singli, które mają pojawić się jeszcze w tym roku wraz z jej nowym albumem. OG3NE z Holandii powróciły po roku z nowym singlem Clouds Across The Shadows. Przyjaźń pomiędzy Eliną Born i Jüri Pootsmann, którzy mieli różne doświadczenia na Eurowizji rok po roku zaowocowała wspólnym estońskim singlem Jagatud Saladus. Udział w Melodifestivalen wpłynął na współpracę miedzy zwycięzcą Benjaminem Ingrosso i w zasadzie drugim Felixem Sandmanem nad szwedzką wersją wydanego wcześniej przez samego Benjamina Do You Think About Me.

Polina Gagarina wydała dwa nowe teledyski, jeden – magiczny do piosenki Kamień na sercu, którego zdjęcia do teledysku odbyły się na wybrzeżach Adriatyku. Drugi niedawno wydany utwór Above the Head opowiadający bolesną historię dwojga kochanków. Tegoroczna reprezentantka Litwy Ieva Zasimauskaite wydała swój nowy singiel Paslepk Mane. Klip jest wspomnieniem z pobytu w Portugalii podczas Konkursu Eurowizji 2018. Harel Skaat przedstawił swoją wersję Im Nin’Alu, piosenki rozsławionej przez wokalistkę Ofra Haza (Eurowizja 1983 z piosenką Hi). Francesca Michelin przygotowała teledysk Tropicale. Piosenka jest czwartym singlem z ostatniego albumu piosenkarki 2640. Alsou opublikowała klip do piosenki Love U Back. ZOË z Austrii przypomniała się fanom Eurowizji, wydając swój humorystyczny utwór electro-pop Heartbreaker. Wrong Turn to nowy utwór belgijskiej piosenkarki Blanche, która Eurowizji nie wygrała, ale została doskonale zapamiętana dzięki nagraniu City Lights. Nina Zilli wybrała piosenkę Ti Amo Mi Uccidi jako nowy singiel na lato, piąty utwór z najnowszego albumu Modern Art. Franka z Chorwacji wydała nową piosenkę Kao Ti i Ja, która jest kontynuacją udanej piosenki With You. Z polskich nowości Blue Cafe wydali singiel Niebo, który promuje nowy album Double Soul, a Cleo zaprezentowała światu nową piosenkę, zatytułowaną Eva.

Wśród czerwcowych nowości znajdziemy także nowe piosenki Robina Bengtssona, Conchity Wurst, tegorocznych reprezentantów Sevaka z Armenii, czy Laury Rissotto z Łotwy. Eurowizyjny duet Serhata i Heleny Paparizou oraz m.in. dwie propozycje od Sakisa Rouvas (Grecja 2009).

Lipiec to z pewnością miesiąc wakacyjnych hitów. Jelena Tomasevic zachwyca w nowym teledysku do Dobro jutro ljubavi. Lea Sirk skrytykowała media społecznościowe w piosence Moj profil. Piosenka wygrała także w festiwalu Melodij morja in sonca w Słowenii. Znane wszystkim Aitana i Ana Guerra z Lo Malo w solowych piosenkach odnoszą podobne sukcesy w Hiszpanii. Sertab Erener wydała teledysk do singla Bastırın Kızlar. ZIBBZ z Szwajcarii kontynuują karierę wraz z wydaniem nowego singla Undun. Dobrą passe w swojej karierze postanowiła także kontynuować Eleni Fouriera wydając nowy singiel Caramela.

Nowe piosenki wydali również m.in. Demy w wersji angielskiej i greckiej, Martin Stenmarck z nowym utworem Du och jag, ale również do posłuchania w wersji angielskiej Too Late. Trzeci singiel Soon opublikowała Blanche. Z nowym singlem powraca Cascada.

W Sierpniu Svetlana Loboda z Ukrainy opublikowała nowy przebój SuperSTAR. Z okazji reedycji najnowszego albumu Addicions, Amir wydał nowy singiel Longtemps. Kejsi Tola nakręciła teledysk na albańskim wybrzeżu do piosenki U Rritem. Nową piosenkę wydała także tegoroczna reprezentantka Rosji Julia Samoylova. Poniżej wszystkie teledyski.

Kate Ryan opublikowała dwa covery, które odbiegają od muzyki jaką do tej pory tworzyła. Iilse DeLange wydała nowy singiel Sun and Shadow z najnowszego albumu zatytułowanym po prostu Iilse DeLange. Margaret wraca z nowym singlem Lollipop, pierwszym wydanym od czasu In my Cabana. Eurowizyjna kolaboracja pomiędzy JOWST z Norwegii i Kristianem Kostovem zaowocowała piosenką Burning Bridges.